Love is…: яка любовна історія ховається за легендарною жуйкою та її вкладишами

Любов це…
…створити комікс про кохання, який житиме десятиліття.

Саме така історія у вкладишів жуйки Love is…, яку ми всі знаємо. Виявляється, ці вкладиші мають романтичну історію, гідну Дня святого Валентина. Якщо вам цікаво, як взагалі з’явилося це свято і як воно пов’язане з римськими вакханаліями, то почитайте цю статтю.

Історія Love is

Жувальна гумка Love is… родом із Туреччини, а до України та країн СНД потрапила у 1990-х роках. Проте герої цих вкладишів набагато старші: вони народилися приблизно за чверть століття до того, як Love is… потрапила на український ринок. Колись герої її вкладишів були без одягу, але в них було стільки ж любові та добра.


Комікс із милою парочкою вигадала Кім Гроув (Kim Grove) із Нової Зеландії наприкінці 1960-х років: вона малювала закоханих своєму майбутньому чоловікові, Роберто Казалі (Roberto Casali). Її герої майже завжди були без одягу, іноді на дівчині міг бути фартух чи якась специфічна форма. Кожен малюнок супроводжувався написом “Любов це…”. Малюнки ніколи не були пов’язані один з одним, кожен із них – окрема історія.


Через кілька років, коли Кім вже була одружена з Козалі, комікси почали друкувати в щоденних газетах. Вони були чорно-білими і залишалися такими ж милими. Незабаром малюнки новозеландської карикатуристки стали відомі поза її сім’єю, а потім і за межами її рідної країни.
1975 року у Роберто діагностували рак, і Кім не змогла працювати над малюнками. Вона передала свою роботу художнику з Лондона Біллу Еспрі (Bill Asprey). Ось уже майже півстоліття Білл щодня створює малюнки, не змінюючи стилю Кім. Спочатку це був щоденний комікс для друкованих видань (зокрема Daily Mail), а у 2000-х роках у коміксів Love is… з’явився свій сайт. Сьогодні сюди можна заходити за порцією натхнення щодня, щоб дізнатися, що таке кохання.

Так до чого ж тут турецька жувальна гумка? Турецькі художники надихнулися малюнками Білла і з 1970-х років стали створювати вкладки для жуйки Şipsevdi, яку випускала стамбульська компанія Kent Gıda. Щоправда, турецькі художники доопрацювали карикатури Кім та Білла: у героїв коміксів з’явився одяг, а самі вони стали кольоровими.

Тож у милих картинках Love is… справді захована любовна історія, адже ці комікси перетворилися на справжню епопею про кохання завдовжки як мінімум п’ять десятиліть. На старих малюнках, створених ще Кім, іноді можна побачити її ім’я або букву R, наприклад написану на піску: це пряме посилання до її коханого чоловіка.


Дивно, але Білл Еспрі довгий час не знав, що герої коміксів стали ще й героями жувальної гумки. Художник дізнався про це зовсім випадково у 2009 році під час інтерв’ю із журналістом.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!