Яка мова наймолодша в світі

Мови розвиваються в часі точно так же, як і наше людство, і потрібні були століття, щоб стати такими, якими вони є сьогодні. Але в сучасному світі нові мови часто формуються під впливом суспільства. Ми вже знайомі з багатьма переважаючими в світі мовами, тепер же настав час поговорити про менш популярні.

Середовище може сформувати оригінальну мову

Наше оточення іноді сприяє розвитку нової мови. Відбувається це зазвичай в двох випадках. Перший – коли глуха дитина росте в суспільстві, де всі інші чують. У подібній ситуації між членами сім’ї формується мова жестів. Вони можуть бути поки не такими стійкими і складними, як добре нам відомі “старі” мови, але одного разу теж можуть стати такими. Наприклад, в 1980-х сформувалася нікарагуанська мова жестів, за допомогою якої тисячі людей спілкуються і в даний час. А в Ізраїлі, в районі Негев, зародилася бедуїнська мова жестів, якій немає і століття, але вона вже активно використовується як глухими, так і людьми, які чують.

Другу ситуацію створюють близнюки, двійнята або близькі за віком брати і сестри. При постійній взаємодії один з одним у них часто розвивається своя власна, самостійна мова. Але на відміну від мови жестів, вона не розвивається далі мовного середовища своєї сім’ї, тому не зможе реалізуватися.

Інші “нові” мови

Існує і інша група молодих мов, таких як есперанто, лінгала і африкаанс. Хоча поділ на “нові” і “старі” досить умовний, так як мови постійно перетворюються і визначити момент їх зародження досить важко.

Отже, есперанто – це найбільш поширена штучна мова, що утворилася в 1887 році. Вона була створена лікарем і лінгвістом Людвиком Заменгофом, як проста для вивчення і політично нейтральна мова. На ный найбільше говорять в Європі, Східній Азії і Південній Америці, хоча есперанто і не є офіційною мовою в жодній країні.

Лінгала навіть не була мовою до XIX століття, вона служила мовою-мостом для військовослужбовців місцевих збройних сил, інакше довелося б їм говорити на різних мовах і діалектах. І нарешті африкаанс – суміш голландської, німецької, англійської і інших мов, є однією з офіційних мов Південної Африки, а з’явилася вона ще в XVIII столітті.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!