Не англійська: якою мовою розмовляє більшість людей на планеті

У китайців є одне дуже цікаве прислів’я, суть якого в наступному: коли людина починає вивчати нову мову – їй тут же відриваються двері в новий дивовижний світ. З цим не посперечаєшся, але є в світі декілька мов, які вже відкрили двері більшості людей на планеті, і перша з них, як виявилося, зовсім не англійська. Сьогодні розповідаємо, на яких мовах говорить більшість людей на планеті.

Цікава статистика

Зараз в нашому світі досить багато мовних груп і їх відгалужень, але на превеликий жаль, деякі з мов вмирають. Останнє відбувається часто через те, що на цих мовах елементарно перестають писати, а носії “живої” мови поступово відходять в інший світ. Також на вимирання мов великий вплив робить процес міграції людей: жителі невеликих поселень залишають свої рідні місця, де ще існують рідкісні мови, долучаючись до великих міст, а мови рідних містечок гинуть разом з поселеннями.

Дослідники прийшли до висновку, що в більшій мірі уразливі мови наступних територій: австралійська, африканська, індокитайська і, звичайно ж, мови острівних поселень. А найбільш “стійкими” вважаються мови європейців, за винятком латині.

Які мови найпоширеніші

Так якими мовами зараз говорить більшість населення нашої планети? Представляємо вам актуальну трійку на 2021 рік. Почесне перше місце зайняла китайська: її носіїв в світі близько 1,3 мільярда людей. А тих, хто просто знає цю мову, ще більше: на ній говорять майже в чотирьох десятках держав.

Срібло забирає іспанська. Тих, для кого іспанська рідна, майже півмільярда. І це, звичайно, не тільки жителі Іспанії, а ще трьох десятків країн. І замикає трійку улюблена багатьма англійська. Дивно, що вона не забрала собі перше місце. Ця мова вважається рідною для майже 400 мільйонів жителів планети, а ось за кількістю країн, що розмовляють цією мовою, англійська виграла: лінгвісти підрахували, і вийшла майже кругла цифра – близько 140 держав. До речі, англійська увійшла до групи мов, які найпростіше вивчити.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!