Їжа, яка позбавить вас безсоння

Сон є однією із важливих частин нашого життя, але немає нічого гіршого за безсонну ніч, слідом за якою тягнеться день втоми від недосипання.  Тому хороший, безтурботний сон у теперішній стресостійкий час є на вагу золота. Страждаєте від безсоння? Часті проблеми зі сном? Це може бути через те, що ви з’їли. Наведемо вам перелік продуктів, які допоможуть зробити ваш сон міцним та глибоким. 

Вишні

Вишні є одними із небагатьох натуральних продуктів, які містять мелатонін – хімічну речовину, відповідальну за наш біологічний годинник і яка регулює наш циркадний ритм. Дослідження показали, що тривале вживання кислого вишневого соку дещо покращили тривалість і якість сну у дорослих, які страждають від безсоння. Люди, які довго подорожують по світу часто приймають мелатонін у таблетках, щоб зменшити наслідки порушення добового ритму організму, тому наступного разу, коли ви повертаєтеся з поїздки з-за кордону і спостерігаєте проблеми адаптації до місцевого часу – їжте вишні. 

Жасминовий рис

Жасминовий рис має високий глікемічний індекс, що означає, що даний продукт повільно перетравлюється у нашому організмі. Дослідження, опубліковане в американському журналі клінічного харчування показало, що вживання жасминового рису за чотири години перед сном допомагає людям заснути швидше.

Трав’яний чай із валеріани чи ромашки

Ряд досліджень показали, що корінь валеріани прискорює процес засинання і покращує якість сну. Деякі вчені стверджують, що вживання відварів таких рослин, як валеріани, ромашки та календули заспокоюють та готують наш організм до міцного сну.

Банани

Банани провокують організм до сну, оскільки вони містять калій і магній – природні речовини, відповідальні за розслаблення м’язів тіла. Також банани вважаються вуглеводами, перетравлення яких пов’язане із сонливістю. Незалежно від сну, банани варто часто споживати, адже вони містять велику кількість вітамінів і мінералів, які необхідні людині для нормального функціонування.

Також корисно пити перед сном свіже тепле молоко, яке збільшує сонливість у організмі людини та їсти вівсяну кашу із родзинками та горіхами. Харчуйтесь правильно та здорово і будете спати міцно та солодко!

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!