Як знайти час для тренування?

Всім відомо, що для того, щоб не хворіти, жити довго і щасливо, треба вести активний спосіб життя. Однією з важливих його складових є регулярні фізичні тренування, що допомагають тримати в тонусі м'язи, серце і легені. Однак, однією з основних проблем в цьому плані для сучасного міського жителя є неможливість виділити час для тренування.

Робота, транспорт, їжа, сон віднімають більшу частину доби, а кілька вільних годин, які залишаються, дуже хочеться присвятити відпочинку, спілкуванню з друзями і близькими. У підсумку часу для тренування зазвичай не залишається і ми просто кидаємо або навіть не намагаємося починати займатися своїм здоров'ям. Причому я не кажу про двогодинні заняття у спортзалі. Часто ми не можемо виділити і 20-30 хвилин для того, щоб зробити ранкову зарядку, виконати кілька вправ або ж пробігтися навколо кварталу. І не дивлячись на те, що різні фізичні вправи безпосередньо впливають на те, як довго ми будемо жити, ми зазвичай надаємо їм найнижчий пріоритет.

Як змусити себе знайти час на вправи?

Крок 1. Не зациклюйтеся на спортзалі.

Багато людей сприймають тренування як одно-двогодинні заняття в тренажерному або гімнастичному залі або як заняття у спеціальній секції. Однак, вам не потрібно багато часу для тренувань, а корисний ефект від фізичної активності не залежить від того, займаєтеся ви в спортзалі, вдома або, наприклад, у дворі. Спортзал, звичайно, це класно, але якщо ви дуже зайняті, то хоча б знайдіть півгодини для прогулянки протягом дня, прокидайтеся раніше, щоб зробити зарядку, а ввечері перервіть перегляд чергового шоу або фільму на користь декількох вправ. Намагайтеся проводити день максимально активно – якщо ви працюєте неподалік від будинку, то ходіть пішки, замість ліфта використовуйте сходи, приймайте активну участь у будь-яких заходах, які дадуть вам можливість розім'ятися.

Практичні дії: придумайте, за рахунок чого ви можете виділяти мінімум 20 хвилин в день на вправи?

Крок 2. Розставте пріоритети

Навіть якщо ви не займаєтеся плануванням, то все одно можете уявити, які справи для вас мають найвищий пріоритет, а які – ні. Коли у людини накопичується безліч справ, то вона виконує їх у порядку своїх пріоритетів, і якщо це відбувається щодня, то до багатьох речей вона просто не встигає добратися. І якщо фізична активність в цьому уявному списку стоїть нижче, ніж спілкування в соціальних мережах, то вільний час ця людина буде проводити сидячи за комп’ютером.

Тим часом, вправи приносять величезну користь організму. Достатньо лише «впустити» активність у своє життя, як уже було сказано вище, і поступово ви звикнете до цього, а час для тренування знайти буде набагато простіше.

Практичні дії: запишіть як мінімум три причини, за якими вам варто почати займатися вправами. Уявіть, як зміниться в кращу сторону ваше життя, якщо ви будете регулярно займатися спортом, і зробіть тренування однією з пріоритетних справ.

Крок 3. Відстежуйте свій прогрес.

Дуже просто взяти і почати тренуватися на чистому ентузіазмі, але всі найсвітліші наміри мають властивість згасати, якщо вони нічим не підживлюються. Для підтримки мотивації вам буде корисно виробити силу волі, а так само стежити за своїм прогресом у вправах. Відстеження прогресу і аналіз результатів – дуже потужний стимул. Звичайно ж, ви можете просто спостерігати за новими відчуттями, але найкраще буде завести тренувальний щоденник, в який заносити свої досягнення. Це допоможе вам більш чітко відслідковувати свій прогрес і планувати подальші дії.

Практичні дії: заведіть щоденник і щодня відзначайте свій прогрес в тих чи інших вправах.

Закінчити статтю я хочу словами актора Едварда Стенлі, які завжди мотивують мене на заняття спортом: «Ті, хто думає, що не може знайти час на тренування, рано чи пізно знайдуть його на хвороби».

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!