Все, що потрібно знати про кризи сімейних відносин

Яким би вдалим і непорушним не здавався на перший погляд шлюбний союз, є рубежі, на яких все особливо нестійко. Такі періоди у відносинах називають кризовими. Напевно, багато хто про це чув. Поняття криз 3, 5, 9 років знайоме навіть тим, хто не перебуває в шлюбі. Чому ж так відбувається? Чому ідеальна, любляча пара може раптово розійтися. Все насправді закономірно.

Почнемо спочатку. Перший рік шлюбу. Той час, коли обоє відчувають найщиріші, сильні, всепоглинаючі емоції. І це непусті слова, спочатку саме пелена почуттів не дозволяє об'єктивно подивитися на реальність, розгледіти недоліки свого партнера. Однак довго подібне тривати не може. Минає рік, два або три, і дружина починає помічати, за кого вона вийшла заміж. Їй на розум неминуче приходить, що обранець неідеальний, не такий, яким був на момент знайомства і в перші миті спільного життя. І це погано.
Він теж бачить її іншу, і чітко усвідомлює, що поміняти вже не вийде. Очікування обох з подружжя невиправдані. Починається притирання характерів, і спроби співвіднести ту людину, з якою колись познайомилися, з цим новим звичайним.

Цей період особливо складно проходить у пар, в яких майбутні члени подружжя до весілля свідомо показували лише свої кращі сторони, ховали свої недоліки. Якщо один з них, скинувши маску, виявляє раптом, що його партнер також прикидався, він приходить в щире здивування. Так, саме це є причиною найпершої трирічної кризи. Приблизно те ж саме відбувається і після п'яти років шлюбу, однак вдруге це вже не так болісно. Допоможе вийти з напруженої ситуації тільки терпіння, і бажання зберегти відносини. Хоча, звичайно, не всі терплячі, і багато сходять з дистанції вже на цьому ранньому етапі.

Здається, ті, хто стерпіли – правильно поступили. Все залежить від того, з якого кута дивитися на ситуацію. Адже терпіння річ обмежена, його надовго не вистачає. До того ж часто лояльне ставлення до недоліків партнера останнім сприймається як належне. Йдеться зовсім не про те, що нам життєво необхідно заохочення, зовсім ні. Але ж усім приємно помічати, що ті недоліки, на які закриваються очі, зникають. Що відбувається якась робота над собою. Однак трапляється подібне рідко. Коли ліміт терпіння вичерпано, то, на що так старанно не зверталося особливу увагу, починає просто дратувати. Приходить криза 9 років.

Чи є вихід? Як і в попередньому випадку тільки один. Подружжя повинні сісти за стіл переговорів, відкрито висловити свої позиції і вирішити, куди рухатися далі, і чи варто продовжувати бути разом. Тут не можна не згадати, що ужитися разом можна, і для цього насправді потрібно тільки одне: обопільне бажання уживатися.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!