Вам буде цікаво це знати про бджіл

Як і мурахи, бджоли теж є соціальними комахами. В світі їх існує близько 21 тисяч видів, які живуть по всьому світу крім Антарктиди. Багато видів бджіл живуть сім'ями, а деякі ведуть одиночний спосіб життя.

Як живуть бджоли

Бджоли вже кілька сотень мільйонів років живуть у вуликах, створюючи свої сім'ї. Спосіб життя сімейних бджіл нагадує бджолину цивілізацію. У кожного члена сім'ї свої обов'язки. Хоча спосіб життя багатьох видів бджіл мало вивчений, можна відзначити, що поділ праці в бджолиних вуликах розподіляється строго за віком. У вулику можуть жити приблизно 30 – 40 тисяч особин. Стандартний бджолиний вулик включає в себе головну самку або матку, кількох трутнів (самців) і робочих особин. 

Всю роботу виконують робочі бджоли: вони займаються видобутком нектару (меду), охороною свого вулика, розширенням вулика, чищенням вулика від сміття, доглядом за личинками. Добуванням нектару і іншими роботами в вуликах займаються в основному більш дорослі особини. А молоді особини доглядають за маткою і личинками. Охороняють вулик всім сімейством. 
У разі небезпеки робочі бджоли всім вуликом атакують непрошеного гостя, жалячи його. Дивно, що всі робочі особини бджолиного гнізда жіночої статі. Трутні, ясна річ, займаються спарюванням з матками. На цьому їх функції закінчуються. Живуть трутні недовго, після спарювання гинуть. Маток в гнізді буває всього лише по одній. Вона є найголовнішою бджолою і бере участь в спарюванні з трутнями. Її завданням є відкладення яєць. Матки можуть жити по кілька років. Вона перевершує за розмірами інших особин. Робочі бджоли в розмноженні не беруть участі. Матки після спарювання відкладають яйця. Якщо вона відкладе яйця в одне з осередків гнізда, то з них з'являються на світ робочі особини. А якщо в спеціальну маткову мисочку, то бджолина матка або трутень. Робочі бджоли з'являються на світ через 21 добу, матки – через 16, а трутні через 24 доби.

Жало бджіл є засобом атаки і самозахисту. Його робочі бджоли можуть використовувати один раз, після чого гинуть. У маток жало багаторазове, вони можуть скористатися ним кілька разів.

За допомогою очей, вусиків-антен і лап бджоли отримують інформацію з навколишнього середовища. Вусики їм допомагають орієнтуватися в темряві. Смакові якості у бджіл також розвинені добре: своїми передніми лапами, вусиками і горлом вони визначають смак і якість нектару квітів.

Ось таке начисене життя у цих малюків, котрих ми всі так боїмося:)

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!