В Ісландії 4 роки тестували чотириденний робочий тиждень і недавно підвели підсумки

Результати вважають приголомшливими: за час проекту продуктивність праці не тільки не знизилася, десь навіть підвищилася. Так що тепер місцевих жителів активно переводять на новий режим роботи. Так в чому ж полягала суть дослідження?

Коли людина дуже багато працює, у неї ні на що не залишається часу і сил: це довели ще на початку радянської епохи, коли взагалі спробували скасувати вихідні. Виходить замкнуте коло: якщо немає сил на будинок, сім’ю, захоплення, це рикошетом б’є і по працездатності. Саме така ідея лежала в основі дослідження ісландської влади.

Короткий робочий тиждень, що триває чотири дні, вирішили ввести в тестовому режимі ще в 2015 році. За підтримки національних властей деякі працівники перейшли на новий графік. Щасливчиків було небагато: лише 1% від усіх працівників країни або приблизно 2500 чоловік. Вони були відібрані з різних сфер. Щоб краще зрозуміти перспективи, в новому графіку дозволено було працювати чотири роки, при цьому оплата праці у всіх збереглася на колишньому рівні. І ось недавно були підведені підсумки дослідження.

Щасливчики, яким вдалося взяти участь в проекті, відзначили, що стали менш нервозними, рідше скаржилися на вигоряння, у них стало більше часу для сім’ї та свого хобі. І результат був дійсно чудовий: через більшу кількість вихідних їх працездатність анітрохи не впала, а навіть збільшилася. Так що проект довів, що скорочення робочих днів позначається на прогресі або ніяк, або позитивно. Ну, а головне: люди стали спокійніші і щасливіші.

Так що тепер майже на всіх підприємствах вирішили змінити кількість робочих днів або хоча б скоротити кількість годин. Так, якщо раніше в основному працювали 40 годин в тиждень, то тепер в середньому кількість робочих годин скоротилася до 35. Такі зміни торкнулися (або торкнуться в найближчі місяці) 86% працездатного населення. Влада Ісландії пишається своїм проектом, вважаючи, що зроблені ними висновки зможуть надихнути і інші країни на перегляд умов праці.

А що ви думаєте з приводу чотирьох робочих днів?

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!