Ужгород: 6 цікавих питань про місто на Закарпатті

Для туристів Ужгород – це місто сакур та липового цвіту. Сюди приїжджають навесні, аби зробити оригінальне фото для соцмереж та відчути шарм Закарпаття власним нюхом. Насправді Ужгород може привабити не лише цим. Місто має понад тисячолітню історію та десятки цікавих місць, які варто відвідати. Саме тому в цій статті ми відповіли на 6 цікавих питань про місто Ужгород, які найчастіше українці питають в Google.

Ким заснований Ужгород?

Історія цього закарпатського міста сягає IX століття. Історики вважають, що саме тоді на Замковій горі було побудовано фортецю. Є декілька версій, хто саме її збудував. За першою, фортеця була створена за сприяння візантійців. Адже саме вони мали вплив на Закарпатті понад тисячу років тому. Друга каже, що спорудили її племена слов’ян, які в той час проживали на цій території. А більшість місцевих жителів стверджують, що фортецю збудував слов’янський князь Лаборець. Його також вважають засновником міста.

https://pixabay.com//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=4776456

Чому Ужгород так називається?

Є дві теорії щодо походження назви міста Ужгород: слов’янська та угорська. За першою, назва міста походить від річки, що протікає через місто. Її звивисте русло нагадує вужа, або, як його називають тутешні, «ужа». Деякі історики кажуть, що слово «уж» у слов’янській мові означало вузьке місце. Такою є місцевість довкола Ужгорода — вузька долина, зусібіч оточена горами. Ба більше, за однією з легенд, засновник Ужгорода князь Лаборець був одружений із красунею, на ім’я Уж, у честь якої назвав місто довкола фортеці.
За угорською теорією, назва міста походить від слова «унгул», яке перекладається як «високий. Її Ужгород дістав через те, що розташований на пагорбах, у долині довкола гір.

Коли Закарпаття приєдналося до України?

За свою понад тисячолітню історію Ужгород був столицею Угорського князівства та перебував під владою Угорського Королівства. В 1646 році тут була проголошена Ужгородська унія, яка принесла на Закарпаття греко-католицьку віру. Після Першої світової війни місто, як і весь закарпатський край, стали частиною Чехословаччини, після Другої — увійшло до складу УРСР. А 1991 року Ужгород став одним із міст незалежної України.

Що подивитися в Ужгороді за день?

Навіть одноденна мандрівка до міста над Ужем дозволяє відчути автентику міста. Звісно, радять вибрати заздалегідь місця, які плануєте відвідати. Найбільш популярними серед туристів є Ужгородський замок. Сьогодні тут розташований краєзнавчий музей, проте за понад тисячолітню історію у замку жили князь Лабовець, королівські та феодальні угорські родини та Габсбурги. Його гостями були Ференц II Ракоці та Тарас Шевченко. Також рекомендують відвідати собор Воздвиження Хреста Господнього, який був збудований понад 350 років тому. Цікавим місцем для вірян є церква Святої Анни, відома як Горянська Ротонда. Її збудували у XII столітті, як частину фортеці. Довгий час Ротонда була римсько-католицьким храмом, а згодом перейшла до греко-католицької церкви.
Ботанічний сад Ужгорода — це те місце, куди варто поїхати з дітьми. Любителям природи також буде цікаво побачити Липову алею, яку посадили в 1928 році чехословацькі біологи. До 300 лип на алеї цвітуть щороку в травні. Одночасно на прилеглих до алеї вулицях зацвітають сакури.

https://pixabay.com//?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=4776434

Як добратися до Ужгорода?

Добратися до Ужгорода можна на власному авто, автобусом або поїздом. Тим, хто подорожує з дітьми радять їхати машиною або потягом. Так, доїхати на авто зі Львова до Ужгорода можна за 4 години, а потяг Львів-Ужгород доїжджає за 5 годин. Автобусом та поїздом комфортно подорожувати тим, хто їде з Києва, Одеси чи інших віддалених міст України.

Що цікавого є в Закарпатті поблизу Ужгорода?

За 25 км від Ужгорода розташоване ще одне відоме місто Закарпаття — Мукачево. Воно приваблює туристів фортецею, яку збудували у XIV столітті. Поруч із Мукачевом знаходиться палац Шенборнів. Сьогодні Місцевість поблизу Ужгорода також відома завдяки курортам термальних вод Берегово та Косино. А навесні туристи мають змогу побачити, як цвітуть нарциси в Долині нарцисів у Сваляві, що за 60 км від Ужгорода.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!