Тварини, занесені до Червоної книги: звірі рідкісної породи

На жаль, безліч видів тварин в світі знаходяться на межі життя і смерті. Не будемо розбиратися, чому так відбувається і хто в цьому винен (а винна, як правило, людина, і тільки в більш рідкісних випадках – природні фактори стають причиною вимирання). Краще помилуємося, поки ще є можливість: рідкісні тварини занесені до Червоної книги – ТОП-7.

Павук блакитних кровей

павук птахоїд

Тварини, занесені до Червоної книги: чарт відкриває павук, який, незважаючи на агресивний темперамент, виглядає надзвичайно мило і буквально-таки заворожує своєю красою, своєю надзвичайною спритністю. Дослідники жартома називають їх павуками-спортсменами, тому що вони дуже швидко бігають і можуть вправно стрибати на великі дистанції.
На жаль, цей і без того вимираючий вид стає престижною здобиччю приватних колекціонерів. Хоча його отрута і небезпечна для людини, але не смертельна.
Навколишнє середовище: тропіки в південно-західній частині Індії. Павуки будують будинки на найвищих вершинах крон дерев. А молоді особини розташовуються навпаки – у коренях роблять свої нори і ретельно обплітають їх павутиною. Так на перших роках життя їм простіше добувати їжу.

Тихіше їдеш – далі будеш: рідкісна черепаха у світі!

Назва: мадагаскарська клювогруда черепаха Astrochelys yniphora, ангонока.

Ця сухопутна черепаха знаходиться на лідируючих позиціях списку тварин, занесених до Червоної книги. У природних умовах, на даний момент, залишилося всього лише близько трьохсот особин. В неволі проживають близько п'ятдесяти таких черепах.
Навколишнє середовище: північно-західна частина острова Мадагаскар.

Собака надзвичайної краси

Назва: хоботкова собачка Петерса Rhynchocyon petersi.
Це дуже дивна тварина, яка могла б, напевно, приснитися у страшному сні. Як зазвичай і буває, за страхітливою зовнішністю криється мирна і добра душа.
Свою назву дано ця безневинна трванка отримала в честь вченого-першовідкривача – німецького зоолога Вільгельма Петерса.
Хоботкова собачка веде спокійний спосіб життя і воліє моногамію – вибирає собі одного партнера, з яким живе разом на одній території і якому зберігає вірність все життя. Може, тому вона і знаходиться на межі вимирання? Харчуються собачки Петерса в основному маленькими комахами і молюсками.
Навколишнє середовище: Африка – ліси на південному сході Кенії і північному сході Танзанії.

Рідкісні тварини, занесені до Червоної книги: ангел – символ доброти?

Назва: морський ангел Squatina squatina, європейська скватіна, європейський чи звичайний морський ангел.
Тварини, занесені до Червоної книги, продовжують вражати. На четвертому місці рейтингу якраз випадок протилежний: ангельська зовнішність – акуляча сутність. Squatina squatina, поетично названа морським ангелом – вид плоских акул, відносяться до загону скватіноподібних. Основне живлення – різні види камбали.
Навколишнє середовище: прибережні води північно-східної частини Атлантики – це помірні і жаркі кліматичні пояси.

Мила нічна тварина

Назва: північний довгошерстий вомбат Lasiorhinus.

Рідкісні тварини, занесені до Червоної книги: вомбал – один з них. На жаль, у світі залишилася тільки одна дуже маленька популяція. Вона знаходиться в Австралії в місті Квінсленд – національний парк Еппінг Форест.
Ці вомбати великі, але вкрай миролюбні: харчуються виключно рослинністю. Вони можуть похвалиться красивою довгою шерстю. І що цікаво, ведуть тільки нічний спосіб життя.
Навколишнє середовище: в природних умовах довгошерсті вомбати живуть на луках з рихлим грунтом і травою, в евкаліптових лісах. Вимирання цих тварин якраз пов'язано з нещадним знищенням їх природного середовища проживання.

Прекрасна антилопа: вся справа в любові

Назва: бубал хантера Beatragus hunteri, бубал хірола.

Бубал – це тварина занесена до Червоної книги як вид на межі зникнення. Бубали – ссавці, що мають благородну зовнішність: довгі ноги, високе чоло, вигнуті тонкі роги і красиву статуру. Але саме ця їхня незвичайна краса стала причиною жалюгідного становища тварин. Основні причини зникнення бубалів хантера – полювання і браконьєрство.
Ці тварини, занесені до Червоної книги, теж абсолютно нешкідливі і неагресивні – харчуються тільки травою. А от свій гарячий темперамент проявляють в любовних справах. Самці в прямому сенсі слова витримують жорстку конкурентну боротьбу за розташування самки – змагаються, відстоюючи свої території. На цій території у середньостатистичного самця – справжній гарем з 7-9 самок.
Навколишнє середовище: Африка – північно-східна частина Кенії і південний захід Сомалі.

Риба моєї мрії!

Назва: дрібнозубий пилорам Pristis microdon.
Ще одна рідкісна рибка з войовничою зовнішністю. Цей скат-пилонос володіє дуже екстравагантною зовнішністю і в тваринному світі міг би претендувати на звання короля епатажу.
Навколишнє середовище: води індійського і Тихого океанів.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!