Цікаві факти про важку музику

Скільки уваги приділяють важкій музиці — вчені ламають голови над різноманітними дослідженнями, а фанати стають від неї просто залежними.

Так, і справді залежними: у Швеції був зафіксований випадок психологічної залежності від важкої музики. Чоловіка визнали інвалідом і виплачували пенсію. Не зрозуміло тільки, на лікування чи на концерти улюблених гуртів.

Одні дослідження стверджують, що фанати важкої музики розумні та врівноважені, а деякі навпаки говорять про психічні розлади та суїцидальні нахили.

Кому ж вірити?

Професор Адріан Норт, завідувач кафедри прикладної психології університету Херіот-Уотт в Единбурзі провів детальне дослідження на тему того, чи впливає вподобання у стилях музики на інтелект людини. Виявилось що це так, а найрозумніші саме люди, які люблять важку музику, вони випередили навіть фанатів класики.

Дослідження фахівців Мельбурнського університету дало не такі позитивні результати. За їх дослідженнями та спостереженнями за учасниками досліду — молоді люди, які слухають важку музику, вганяють себе у стан депресії та накопичують суїцидальні настрої.

Проте, у Квінслендському університеті з попереднім дослідженням могли б посперечатись. Спочатку вони також прагнули довести, що важка музика робить людей дратівливими та навіть агресивними, але результати виявились абсолютно протилежними.

Людям, які погодились взяти участь у експерименті, вмикали важку музику після 15 хвилин розмов на найбільш дратівливі теми. Інші ж піддослідні вмикали свою музику або сиділи у тиші. Виявилось, що рок музика заспокоює роздратування, а не викликає його.

А от з цими рекордсменами у світі важкої музики, заспокоїтись навряд чи хтось би встиг: найкоротша пісня в історії важкої музики це пісня Napalm Death – You Suffer. Вона триває 1.316 секунди.

Легендарний жест «коза», започаткував вокаліст «Black Sabbath», Ронні Джеймс Діо. Він показав цей жест зі сцени під час концерту своїм фанатам, які моментально підхопили цю моду. Згодом, її перейняли інші рок-гурти та всі любителі важкої музики, а жест, як і легендарний гурт, залишається в моді й досі. До слова, він насправді є одним із жестів для залякування злих духів.

А от меломани, котрі слухають усі стилі музики — вважаються найбільш творчими людьми. Тож не бійтесь розширювати свої горизонти.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!