Цікаві факти про хропіння. Чому люди хроплять?

Незалежно від причини, 40% нормальних дорослих регулярно хроплять. Це, звичайно, не є причиною для занепокоєння, якщо сон людини або ближнього не порушується.

Причини виникнення хропіння у людей можна обгрунтувати декількома варіантами. Із анатомічної точки зору, хропіння спричиняється завуженням просвіту дихальних шляхів. Під час сну тканини м’якого піднебіння мають здатність розслаблятися, але іноді вони розслабляються настільки, що верхні дихальні шляхи частково закриваються і зумовлюють цим занадто вузький прохід для кисню, який має пройти в легені. Це означає, що людина не приймає в достатній кількості кисню для всього організму, щоб виконувати свої важливі функції. Мозок посилає сигнал до тіла, щоб прокинутися і отримати кисень, ймовірно, саме це пояснює те, що доволі часто людина прокидається протягом всієї ночі, навіть не усвідомлюючи цього.

Чому люди хроплять?

Хропіння – на перший погляд не несе за собою страшних наслідків. Більш небезпечним є апное сну – короткочасна зупинка дихання уві сні. Але багато жінок вважають, що хропіння їх чоловіків з роками виводить їх із рівноваги та руйнує хороші відносини між подружжям. Чому деякі люди хроплять, а інші ні? Ті, у кого є збільшені мигдалини або надмірна вага навколо шиї більш схильні до хропіння. І структурні причини, такі як форми свого носа або щелепи також можуть  викликати процес хропіння. Сам звук храпу є результатом звуження дихальних шляхів людини, який викликає вібрацію в горлі.

Апное уві сні небезпечне тим, що людина може робити зупинку дихання протягом декількох секунд і до 2 хвилин. Це призводить до зниження кисню в крові, що може призвести до головного болю і втоми на наступний день. Апное сну заважає людині отримати зранку відчуття бадьорості та енергії, а найгіршим є те, що воно пов’язане із рядом інших захворювань, таких як: цукровий діабет 2-го типу, ожиріння, серцева недостатність і гіпертонія. Таким чином, незалежно від того, що конкретно викликає хропіння саме у вас, не варто забувати, що саме цей процес може бути сигналом про те, що у вашому організмі виникли певні порушення нормального функціонування.

Що викликає хропіння?

Будь-який стан або речовина, яка сприяє розслабленню м’язів або накопиченню жирової тканини може провокувати храп. До них відносяться:

 • вживання алкоголю
 • приймання седативних препаратів: снодійні, ліки від застуди або антигістамінні препарати
 • сон на надмірно м’якій або великій подушці
 • сон на спині
 • надмірна вага
 • втома

Закупорювання дихальних шляхів також можуть бути викликані деформаціями горла чи носа, наприклад, надмірно довге м’яке піднебіння або язичок (кулоноподібна форму тканини в задній частині горла), відхилення носової перегородки.

Часто у  дітей збільшені мигдалини викликають хропіння. Будь-яка хвороба, яка провокує звуження бронхіальних дихальних шляхів, особливо, астма , може призвести до обструкції і хропіння. Куріння, яке подразнює дихальні шляхи, також може спричиняти хропіння.

Які методи лікування хропіння?

Ось 8 порад, які можуть допомогти зупинити хропіння.

 1. Не вживати алкоголь протягом 3-х годин перед сном.
 2. Уникайте вживання снодійних та інших седативних засобів. Незважаючи на те, що вони допомагають вам заснути, ще й можуть розслабити м’язи шиї, що робить ваше хропіння гіршим.
 3. Кинути курити. Куріння викликає закладеність дихальних шляхів і є головною причиною хропіння.
 4. Якщо ви набрали зайву вагу, постарайтеся схуднути за допомогою вправ та дієт.
 5. Якщо у вас є алергія, спробуйте усунути алергени в спальні: позбутись домашніх улюбленців, а також регулярно прати постільну білизну в гарячій воді, щоб видалити домашні пилові кліщі і будь-які спори цвілі.
 6. Спати на боці, а не на спині. Щоб під час сну не забувати, що потрібно спати на спині можна пришити кишеню на задній стороні піжами і засунути туди тенісний м’яч. Це дозволить зробити його незручним для вас, щоб лежати на спині – і ви підсвідомо обернетесь на бік.
 7. Спробуйте спати без подушки. Подушки можуть сприяти обструкції дихальних шляхів, згинаючи шию нерівно.
 8. Регулярно зволожуйте повітря, оскільки, якщо повітря в спальні дуже сухе, це теж змушує вас хропіти.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!