Три професії з минулого, порівняно з якими сучасна робота видасться відпочинком

Багато хто звик скаржитися на свою роботу, але нам ще пощастило, адже порівняно з професіями минулого, сучасні – райський відпочинок. Деякі спеціальності вимагали непосильної фізичної праці та витривалості. Нижче ми розповідаємо про три професії з минулого, поруч із якими робота в офісі видасться відпусткою.

Соледобувач

Це тепер сіль – дешевий та поширений інгредієнт, проте в давнину вона була дуже цінною. І все не завдяки смаковим особливостям, а тому, що лише за допомогою солі можна було зберегти продукти на тривалий час придатними до вживання.
Так, приправа в давнину була дорогою, проте соледобувачам від цього не було легше. Вони отримували мізерну заробітну плату і працювали у кошмарних умовах. Вони постійно страждали від зневоднення, артриту та силікозу. Встановлено, що за часів Римської імперії основною причиною смерті людей до 30 років була якраз праця у соляних шахтах.

Весляр на галері

Відомо, що в якості греблі на кораблях використовували виснажених рабів, проте це траплялося тільки в крайніх випадках. Часто веслярами ставали боржники, котрі так відпрацьовували борг, були навіть наймані працівники. Платили, звичайно, мало, а ось робота була справжнє пекло. Мало того, що доводилося довго і старанно веслувати, то ще й був ризик, що корабель потоплять. Коли гармат ще не було, битви на воді проходили інакше: одне судно просто стикалося з іншим або таранило носом. У веслярів у такому разі мало шансів на порятунок.

Підводник часів Другої світової війни

Навіть тепер служба на підводних човнах ще дуже небезпечна робота. Вже під час згаданої війни розробили пристрої, які з легкістю виявляли місцезнаходження підводного судна.

Але навіть за відсутності атак людям було важко витримувати робочі умови. Їм доводилося розміщуватися не в комфортних сучасних підводних човнах, а в конструкції, схожій на бочку, де завжди пахло дизелем, не вистачало повітря і гнили продукти. Багато хто не витримував натиск і божеволів.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!