Топ-7 природних явищ, пояснити які не змогли навіть вчені

Раніше, коли люди не мали наукових знань про навколишній світ, все пояснювалося богами. Вони проливали дощі, рухали землю, вбивали і лікували людей. Зараз велика частина того, що відбувається зрозуміла, хоча б частково, однак залишилося те, що пояснити не вдається навіть передовим ученим.

1. "Неопізнане" желе

У різних рослинах (кущі, трава та навіть звичайні дерева) періодично знаходять щось, що нагадує по консистенції звичайне желе. Причому відбувається це ще з 14 століття – тоді желе не існувало і люди описували це як прозорий і липкий матеріал, який має злегка сіруватий колір. Його особливість в тому, що через деякий час після появи (невідомим способом) він випаровується. Версії є різні, але достовірне походження субстанції невідомо.

2. Кульова блискавка

Про неї чули всі. Це, по суті, природний електричний розряд, який має форму кулі. Багато хто навіть бачив щось подібне у своєму житті. Однак даний феномен не доведений, вчені все списують на галюцинації або "маячню", так як жодного разу засікти подібне явище для дослідження (хоч якогось) не вдалося.

3. Музичні дюни

Тут головне питання – чому? У місцевостях, де багато піску (та ж пустеля), при вітрі частинки піску починають буквально "співати". Все це відбувається виключно природним чином. Виникаючі звуки можна сплутати з чим завгодно. Він схожий на сміх, плач, завивання в різні моменти "пісні". Чому і яким саме чином пісок утворює подібний звук нікому незрозуміло.

4. Вогненні кулі в долині Хессдален

На відміну від тих же кульових блискавок, долина Хессдален була досліджена вченими. Вдалося засікти трохи менше десятка енергетичних згустків. Виглядає це як вогненна куля, вони бувають різних розмірів, рухаються з різною швидкістю і змінюють колір. Останні дослідження проводилися в 83 році, проте результатів не принесли. Зараз це місце притягує всіх любителів невідомого.

5. Дивний ліс

Знаходиться це місце в Польщі. Невеликий гай, що налічує кілька сотень сосен, був посаджений понад 80 років тому. Всі дерева в ньому мають химерні форми. Дехто каже, що це результат якогось незвіданого природного явища, інші ж нарікають на людський слід (що цілком можливо). Але ось навіщо комусь "викривляти" спеціально ліс, витрачаючи на це десятки годин життя кожен місяць, незрозуміло.

6. "Чайник Диявола" в Міннесоті

У Міннесоті знаходиться річка Брюль. Нічим не примітна, в одному з місць ділиться на два струмка. Один утворює водоспад, спадаючи в озеро. В іншому місці вода стікає в ущелині під назвою "Чайник Диявола". Назва ця результат того, що всі дослідження, спрямовані на те, щоб з'ясувати, куди йде вода далі, не дали результатів. Складається враження, що вона дійсно йде на чай Сатані.

7. "Тихі" блискавки

Зазвичай в грозу ми бачимо спалах (або серію яскравих спалахів), а через секунди 3-4 чуємо звук грому. Обумовлено це тим, що світло долає відстань куди швидше, ніж звук. У Кататумбо (річка Венесуели) в одному і тому ж місці часто можна спостерігати блискавку, однак ніякого звуку від цього природного явища немає.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!