Топ-3 космічних винаходи NASA, які використовують на Землі

NASA володіє тисячами патентів на винаходи в різних галузях, включаючи робототехніку та аерокосмічну промисловість. Але якщо вони такі гарні, чому б не застосовувати їх розробки в повсякденному житті? Нижче розповідаємо про деякі дивовижні винаходи компанії.

Вогнестійка білизна для автогонщиків

Чи знали ви, що фахівці NASA винайшли вогнестійку білизну для гонщиків? Вона була створена за допомогою матеріалів, що використовуються для розробки космічних скафандрів космонавтів. В якій би ситуації не опинився водій, інноваційний матеріал зможе підлаштуватися під температуру навколишнього середовища. Так, у спеку білизна поглинатиме тепло, а в холодну, навпаки, зігріватиме. Спочатку костюм був ліцензований Outlast Technologies, але через певний час права на винахід викупила британська компанія Walero, засновником якої була гонщик Фіона Джеймс.

Ідентифікація серцевого ритму

Одним із найінноваційних продуктів є система ідентифікації серця нового покоління. NASA прогнозує, що частота серцевих скорочень може стати наступною важливою річчю для розблокування технічних пристроїв і навіть доступу до банківських рахунків, повністю замінивши системи біометричної перевірки на кшталт відбитка пальця. Система ідентифікації працює завдяки виміру електричних імпульсів, пов’язаних із серцевими хвилями. Цікаво, що ця технологія використовується для контролю частоти серцевих скорочень астронавтів у космосі. В даний час система є доступною для комерційного застосування.

Очищувачі повітря

Так-так, система очищення повітря, що застосовується на Землі, також була створена NASA. У 90-х роках минулого століття компанія знайшла спосіб вирощувати рослини на МКС за допомогою процесу, відомого як фотокаталітичне окиснення. В результаті цього в рази підвищилася якість повітря, що вдихається, і сповільнилося поширення бактерій і вірусів, які передаються повітряно-краплинним шляхом і через пил.

За даними NASA Spinoff, ця ж технологія зараз використовується такими компаніями як ActivePure і Airgloss, які випустили ряд продуктів для очищення повітря в боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!