Таїланд – цікаві факти

Новий рік в Таїланді

Таїланд відноситься до держав, які багаторазово святкують головне для багатьох свято. Гуляння влаштовують тричі:

  • на сам Новий рік;
  • на Старий Новий рік;
  • на Новий рік за китайським календарем.

Таким чином, 2562-й рік настає в королівстві в ніч з 31 грудня 2018 на 1 січня 2019. Однак традиція, типова для Європи, Скандинавії, країн СНД була прийнята в Таїланді не відразу, а лише з 1940 року.

Раніше початок 12-місячного циклу датувалися 14 квітня, а свято називалося Сонгкран. Дата, як можна здогадатися, не випадкова. Справа в тому, що на буддійський календар впливали місячні цикли. Високосні роки траплялися раз в 19 років. Кожен такий рік збільшувався на місяць. Крім того, кожні 57 років (19х3) додавалося додатково 11 днів. Роль підраховувати була відведена монахам.

У кінці першої половини ХХ століття система істотно спростилася. Новий рік перенесли на 1 січня. І сьогодні календар тайців майже не відрізняється від європейського.

Сама церемонія зустрічі головного свята зими вважається сімейною. Жителі королівства обмінюються подарунками, ходять у гості. Але в туристичних зонах свято має інший характер і святкується на широку ногу. Сонгкран хоч і залишився червоною датою в календарі, але вже не є святковим днем .

Пам’ятка туристу перед поїздкою в Тайланд

Щоб уникнути неприємностей перед поїздкою рекомендуємо ознайомитися з деякими на нашу думку важливими правилами.

Ніколи не чіпайте в Таїланді людей за голову. У Таїланді сповідують буддизм, за їхніми поняттями там знаходиться чакра, незнайомцям краще її не чіпати.

Пам’ятайте про безпеку, не зберігайте великі гроші в кишенях, кишенькові злодії не дрімають. Особливо часто страждають від ледібоев (Като) – багато хто з них промишляють крадіжками.

В Таїланді виривання сумок, знімання золотих ланцюжів (особливо люблять в тук туках) з мотобайка при русі – дуже поширені. Не піддавайте себе ризику.

Якщо познайомилися з дівчиною – контролюйте випите, а ще краще – не пийте. Клофелін тут використовують дуже часто.

Завжди пам’ятайте, що в Таїланді таєць завжди правий. Навіть якщо ви викличте туристичну поліцію в разі конфлікту або інциденту – ви все рівно будете неправі. Простіше не доводити до поліції.

Якщо ви орендуєте мотобайк, водний мотоцикл:

  • Ніколи не віддавайте в заставу свій закордонний паспорт.
  • Робіть дуже якісну відеозйомку орендованого байка або водного мотоцикла. Щоб не трапилось «-ви подряпали мій байк, платите гроші». У багатьох – це основний їх бізнес.

Намагайтеся завжди давати гроші без здачі. У Таїланді дуже часто не дають здачу, а коли ви починаєте її вимагати – вам кажуть, що ви помилилися і дали більш дрібну купюру.

Ну і нарешті. Я прожив більше 2 місяців в Паттайя і скажу, що шанс потрапити в ці всі ситуації мізерні. Багато залежить від вашої поведінки. Все, що я написав – це невеликі правила, які дозволять вам добре відпочити в Таїланді.

Матеріали надані одним з наших підписників і являється його спостереженнями під час перебування у Тайланді.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!