Таємниця радянського авто: для кого робили чотирифарні “Волги”

“Волга” – легковий автомобіль середнього класу і одна з найпопулярніших машин СРСР. Проте навколо чотирифарної моделі крутилося безліч історій та здогадок: хтось вважав, що їх випускали лише для КДБ, а хтось що на продаж іноземцям. Нижче ми розповімо, кому насправді випускали престижний автомобіль.

Здогадки та припущення

Цей автомобіль став символом минулої епохи, він був престижною моделлю, на якій сиділи чиновники та представники держустанов. Багато людей мріяли про подібну модель, адже вона була своєрідним мірилом успішності. Незважаючи на довгий час розробки, зовнішній вигляд ГАЗ-24 практично не змінювався, хоча дизайнерська композиція іноді позбавлялася решітки радіатора, забезпечуючи автомобіль то парою, то чотирма фарами. Саме через них була популярна думка, що чотирифарні “Волги” призначалися для особливих людей.

Навколо машини крутилося безліч теорій щодо того, для кого її випускали. За однією з версій, чотириокий ГАЗ-24 призначався агентам КДБ, але привертати до себе увагу такою мальовничою машиною кадебешникам потрібно було в останню чергу. Згідно з іншим припущенням цей радянський автомобіль видавали виключно космонавтам. Ще була думка, що такі “чотирифарки” йшли на експорт в інші держави, але насправді цей радянський автомобіль практично не продавався за кордоном.

Руйнування легенд

Для кого ж насправді робили найзагадковішу радянську машину? Відповідь вас здивує: ні для кого. Чотирьохфарні моделі на ГАЗі просто не робили. Однак при проектуванні 24-ї моделі спочатку продумувалося встановлення трьох типів силових агрегатів – наявність шестициліндрового, чотирициліндрового і V-подібного восьмициліндрового. Ось якраз для моделі з шістьма циліндрами розробники вигадали чотирифарний дизайн, але машина в серію так і не пішла.

Але слід зазначити, що схему з чотирма фарами якийсь час використовували гонщики, для яких внутрішні фари виступали як протитуманні. Очевидно, саме вони надихнули деяких гаражних майстрів і кооперативників на апгрейд уподобаної моделі.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!