Таємниці Таргарієнів: 5 фактів про драконову династію, які не покажуть у серіалі

Деякі факти знають лише справжні фанати, які не полінувалися прочитати книги Джорджа Мартіна.

Дочекалися! Прем’єра серіалу “Будинок дракона” – справжній подарунок для любителів фентезі та надзвичайно хвилююча подія для армії фанатів “Ігри престолів”. Новий проект є приквелом гучної епопеї і заснований на книзі Джорджа Мартіна “Полум’я і кров”.
Сюжет розгортається за 200 років до подій оригінальної історії та зосереджується навколо владолюбного сімейства повелителів драконів, предків тієї самої Кхалісі Дейнеріс. Таргарієни – легендарна династія, яка править Сім’ю Королівствами, але знаходиться на межі громадянської війни. Імениті родичі постійно плетуть інтриги, беруть участь у змовах і стикаються у жорстоких битвах за престол. Зважаючи на це, спін-офф обіцяє бути дуже видовищним.

Але перш ніж поринути у захоплюючі перипетії нового серіалу, не завадить згадати кілька цікавих деталей про головних героїв цієї історії. Ми вибрали п’ять фактів про Таргарієнів, про які знають лише ті, хто уважно читав твори автора.

У Дейнеріс мають бути фіолетові очі

Відмінні риси зовнішності сімейства Таргарієнів – сріблясто-платинове волосся та очі фіолетового кольору. Ці унікальні ознаки члени роду успадковували один від одного, оскільки часто укладали союзи між своїми братами і сестрами. Родичі вірили, що у їхніх жилах тече кров драконів і всіляко намагалися зберегти її чистоту.
За задумом автора, у першої красуні саги Дейнеріс Таргарієн очі теж мають фіалковий відтінок. Продюсери фільму чесно намагалися зберегти цю деталь та запропонували виконавиці головної ролі носити контактні лінзи. Проте вже на початку зйомок стало зрозуміло, що на обличчі блакитноокої Емілії Кларк їхній колір втрачається. До того ж вони заважали актрисі повноцінно виражати емоції в кадрі. Тому кіношній Дейнеріс довелося відмовитись від важливої ​​спадкової риси своєї родини.

Таргарієни не застраховані від вогню

В одному з епізодів “Ігри престолів” Дейнеріс заходить прямо в полум’я і виходить з нього живою та неушкодженою. Насправді, незважаючи на домішки драконячої крові, королівські нащадки зовсім не є вогнестійкими. Багато членів сім’ї отримували опіки і гинули в пожежах під час битв. Це підтверджує і смерть брата героїні Візериса, на голову якого вилили розплавлене золото.
Сам автор творів наполягає, що з Дейнеріс сталося диво. “Таргарієни не є невразливими до вогню! Народження драконів Дені було унікальним випадком – чарівним та дивовижним”, – говорив Джордж Мартін.

До речі, в книзі після цієї сцени у дівчини повністю згорає волосся, і протягом майже всієї наступної частини вона ходить лисою. Проте творці серіалу пощадили красу героїні та залишили Матері Драконів її шикарну сріблясту шевелюру.

Печатка безумства та безпліддя

Під час зйомок “Ігри престолів” у перервах між виходами нових сезонів віддані фанати будували свої версії подальшого розвитку сюжету. Тоді велику популярність набрала теорія про те, що Дейнеріс незабаром впаде в шаленство. Прихильники цієї думки, мабуть, були добре знайомі з літературним першоджерелом. Саме в книгах автор докладно розповідає про схильність до психічних та розумових відхилень у членів родини драконів. Майже всі королі та принци рано чи пізно приходили до лякаючої кровожерності, божевільності та параної. Такої долі не уник і батько Бурерожденної, Ейріс II, який з молодого і привабливого правителя з “легкими дивностями” перетворився на Божевільного Короля.
Ще одним лихом, яке переслідувало будинок Таргарієнів протягом поколінь, було народження мертвих і потворних немовлят. У творах Джорджа Мартіна є описи появи на світ численних викиднів без кінцівок і очей, з лускою, хвостами і навіть крилами.

Зникнення одного спадкоємця

Творці “Ігри престолів” повністю прибрали із серіалу лінію одного важливого персонажа. П’ята книга циклу “Танець із драконами” знайомить читачів із молодим чоловіком на прізвисько Юний Гриф. Він представляє себе як онука Божевільного Короля, що вижив, а значить, є ще одним нащадком роду Таргарієнів нарівні зі знаменитою Матір’ю Драконів.

Відомо, що при розгромі Королівської Гавані жорстокий Роберт Баратеон розправився з батьками Дейнеріс та її старшим братом, принцом Рейгаром. Страшна доля чекала і на новонародженого сина принца, якби в справу не втрутився вірний прихильник сім’ї лорд Варіс. Він підмінив немовля і передав його на виховання надійному однодумцю. Коли хлопчик виріс і дізнався про свою історію, він вирішив розшукати Дейнеріс, одружитися з нею і розділити владу над Вестеросом. Втім, твердої відповіді на запитання, чи справді Юний Гриф – це спадкоємець Таргарієнів, який дивом уцілів, поки не існує.

Приховані лінії родоводу

Якщо уважно перечитати книги Джорджа Мартіна, можна побачити багато вражаючих взаємозв’язків між персонажами. Дивно, але до найдавнішого роду Валірії відноситься також і Триокий Ворон, або лорд Брінден – наставник Брана Старка. У фільмі цього персонажа зіграв шведський актор Макс фон Сюдов. П’ята частина циклу “Пісня Льоду та Полум’я” розкриває таємницю походження мудрого старця. Він виявляється незаконнонародженим сином короля Ейгона IV Таргарієна і за сумісництвом пра-пра-дядечком Дейнеріс. Весь цей час він залишався живим, завдяки своїм магічним здібностям.
У кровній спорідненості з головною героїнею саги підозрюють і Тіріона Ланністера. Існує теорія про те, що цей персонаж може бути бастардом Божевільного Короля. Відомо, що отець Бурерожденної не раз виявляв підвищений інтерес до Джоанни Ланністер. Це, звичайно, не могло не дратувати її чоловіка, лорда Тайвіна. Після народження Тіріона король і його рука остаточно розірвали дружні зв’язки, при цьому батько безглуздого хлопчика неодноразово повторював йому: “ти не моя кров”. Втім, незважаючи на всі ці збіги, сам автор із властивим йому стилем жорстоко описує Тіріона – як просто карлика, нелюбимого сина нелюбимої родини.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!