Смертельний дух Евересту

Часом люди одержимі спрагою подорожей до такого крайнього ступеня, що загроза їхньому життю у багато разів перевищує користь від відпочинку. Але сміливих туристів це не зупиняє, а скоріше спонукає на все нові відкриття. Заради гострих і незабутніх відчуттів людина готова платити мільйони і, жертвуючи своїм життям, опинятися в екстремальних умовах і підійматися на найкрутіші вершини.

Еверест – гора, яка причаровує екстремальних туристів

Однією з таких смертельних висот є гора Еверест в Гімалаях, що височіє над рівнем моря за оцінками багатьох експертів на 8844 метрів. Навіть уявити собі важко, що людина може опинитися там, де часом панують одні хмари.

Щорічно більше 500 туристів з усього світу намагаються підкорити цю вершину. Мало кому це вдається через нелюдські погодні умови. Взимку температура на схилах не піднімається вище -20 градусів, а вночі опускається до -60. Влітку погода підкидає інші сюрпризи: температура повітря може не перевищувати мінус 15 градусів, але часті снігові і пилові бурі, змітають все на своєму шляху.
Це далеко не всі труднощі, що перешкоджають сходженню. Однією з головних загроз для туристів є нестача кисню, яка явно дає про себе знати мандрівникам, котрі майже дісталися до вершини. 300 метрів до піку Евересту вважаються дорогою смерті, так як саме на цій висоті гинуть люди. Мозок не витримує кисневого голодування, свідомість затуманюється, зафіксовані навіть випадки різких перепадів настрою з маніакальними нахилами. У деяких людей виникає миттєва задуха і смерть. На жаль, для більш 200 чоловік ця «вершина землі» стає останнім місцем притулку. Недарма кажуть, що Еверест – кладовище для неприкаяних душ. Транспортування їх поки не можливе через жорстокі погодні умови і брак людського потенціалу. На такій висоті підвалини моралі перестають працювати, і включається тільки інстинкт виживання. Місцеві жителі – шерпи – б'ють з цього приводу тривогу і намагаються на регіональному рівні вирішити дану проблему. Поки їм вдалося домогтися виходу постанови, в результаті якої кожен турист, що спускається зі схилів, зобов'язаний винести з собою не менше 8 кілограмів сміття.

До сих пір залишається загадкою, чому ця гора манить до себе стільки людей. Підйом на неї коштує величезних грошей. Тільки в 2015 році офіційно сходження на вершину коштувало не менше 60 тисяч доларів! А дозвіл у місцевої влади виливається в 10 тисяч доларів. Не важко здогадатися, що основними бажаючими підкорити вершину стають заможні люди, які найчастіше не мають навіть елементарної фізичної підготовки. Природно, з ними проводяться тренінги і в деталях обговорюються всі етапи сходження. Однак, кожен з них поводиться на горі по-різному, виходячи з власних ресурсів організму, створюючи неприємності не тільки собі, а й супутникам.

Також однією з нагальних проблем сучасного Евересту є його неймовірна захаращеність людськими відходами життєдіяльності та використаними ємностями для кисню. Мало того, туристи щорічно спалюють дерева, щоб зігрітися. Схили цього гіганта буквально всипані сміттям. І його стає все більше. Перебуваючи на межі своїх сил, люди буквально звільняють себе від зайвих речей, щоб скоріше спуститися вниз і акліматизуватися, не думаючи про те, що природі завдається непоправної шкоди. Потрібно колосальні грошові вкладення, щоб здійснити спробу очистити цю територію від сміття.

Але чи може хоч щось зупинити туристів не підкорювати вершину найвищої точки планети? Швидше за все, це станеться лише тоді, коли на світовому рівні буде прийнято рішення заборонити сходження без обмежень всім громадянам Землі. А поки одержимі шаленою пристрастю піднятися на Еверест відчайдушні мандрівники не шкодують сил і грошей, щоб перемогти власний страх і стати одними з переможців.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!