Що робити при зустрічі з ведмедем

Справжньому туристу потрібно завжди бути напоготові в лісі: дика природа не тільки прекрасна і щедра, але і вкрай небезпечна. У лісах нашої країни можна наштовхнутися не тільки на отруйні гриби і ягоди, а й на справжніх хижаків – ведмедів, з якими домовитися точно не вийде.

Чому ведмідь нападає

Причини можуть бути самими різними. Звичайно, така інформація не захистить вас, але хоча б підготує і пояснить мету нападу. Ведмідь нападає, якщо бажає захистити своє потомство, а ще – якщо голодний і відчув у вашому таборі аромати ласощів. Також тварина може злитися, якщо вона поранена, і тут вже неможливо передбачити його дії.

Як уникнути зустрічі

Звір боїться шумів, і ваше завдання – стати їх джерелом. Можна слухати музику або голосно розмовляти. Будьте обережні з їжею. Ведмеді, як правило, дуже голодні, і запах їстівного може їх легко залучити. Відлякати ведмедя вам допоможе собака, адже звір зі звіром, як відомо, все ж зрозуміють один одного краще, і реакція вашого вихованця може налякати хижака.

Якщо контакт неминучий

Головне – спокій. Будьте холодні розумом, уважні і терплячі. Говоріть з ведмедем спокійним голосом, поступово віддаляючись від нього по діагоналі. Якщо ви бачите, що застали ведмедя зненацька, і він починає агресивно поводитися – відразу не панікуйте, починайте спокійно віддалятися він нього, не втрачаючи з виду агресора (швидше за все ви просто втрутилися в його життєвий простір, і він вас відлякує). Якщо все ж ведмідь вирішив напасти і почав наближається до вас – то біжіть до найближчого дерева і лізьте (дорослий ведмідь не лазить по деревах), а адреналін вам допоможе злетіти на нього. Коли будете бігти по дорозі, скидайте свої речі (рюкзак, палиці, куртку…), клишоногий – дуже допитлива тварина і швидше за все він зацікавиться речами, а це дасть вам якусь фору. Але все одно, пам’ятайте, що бігти – це крайній випадок, коли не працює все інше (ведмеді бігають на 100% швидше вас, особливо, по горах і чагарниках). Якщо дерева поблизу немає: при атаці падайте на землю обличчям вниз, завмріть. Не дозволяйте хижакові перевернути вас, намагайтеся захистити обличчя.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!