Цікаве про те, як прогнати поганий настрій

Гнів, заздрість, образи і страхи – ці емоції завдають нам шкоди і від них потрібно позбавлятися. Але є ще одна неприємна річ, яку важко віднести до емоцій, і якою деякі з нас більше насолоджуються, ніж намагаються перебороти. Я говорю про поганий настрій. Якщо це короткочасний спалах – ми говоримо: «Встав не з тієї ноги». Якщо ж воно затримується на кілька днів, тижнів і місяців, особливо не розбираючись в поняттях, ми називаємо це депресією, хоча, безумовно, це щось більше, ніж просто поганий настрій.

Навесні тане сніг, прилітають птахи і оживає все навколо, а у нас поганий настрій. На це впливає і втома від довгої холодної зими, і брак денного світла, і недостача вітамінів. З цієї причини багато людей замість весняної радості відчувають весняну «депресію».

Чому не депресія?

Слід відрізняти депресію від нудьги і поганого настрою, точно так само як ми повинні відрізняти страхи від фобій. Хоча б тому, що депресія – це хвороба.

Депресія – психічний розлад, що характеризується зниженням настрою, втратою здатності переживати радість, песимістичним настроєм, руховою загальмованістю. Симптомами депресії можуть бути пригнічений настрій, втрата інтересу до улюблених справ, постійний занепад сил, проблеми зі сном і апетитом. Механізми депресії ще вивчаються, але, в принципі, успішно лікуються. І вже ніяк не можна назвати депресією поганий настрій, який не затягується на довгі місяці і зазвичай має під собою цілком реальну причину.

Як позбутися від поганого настрою?

Найлогічніший, але далеко не найпростіший спосіб – вирішите проблему, що викликала поганий настрій.

Розслабтеся

Увімкніть улюблену музику, прийміть гарячу ванну, найкраще з ароматичними маслами і сіллю. Це допоможе як розслабитися вашому тілу, так і відволіктися від проблем.

Прокрутіть в голові хороші спогади. 

Подивіться старі фотографії, послухайте музику, з якою у вас пов'язано багато приємних моментів.

Відкладіть те, що потрібно, і робіть те, що приємно. 

Киньте роботу, домашні справи і включіть улюблений фільм або візьміть улюблену книгу. Таким чином, ви відволічетесь від поточних проблем, що викликають поганий настрій.

Нормалізуйте свій сон. 

Дуже часто причина поганого настрою полягає в хронічному недосипанні, яке, як відомо, не дозволяє організму ефективно відновлюватися і виводити шлаки. Тому перший спосіб боротьби з поганим настроєм – почати лягати раніше чи вставати пізніше хоча б на годину.

Нормалізуйте харчування. 

Поганий настрій цілком може бути викликаний нестачею вітамінів та інших важливих елементів. Як правило, поганий настрій ми завжди намагаємося «заїсти» чим-небудь солодким і приємним. На рівні фізіології солодке сприяє підвищенню рівня гормонів щастя ендорфінів, але ефект цей триває недовго, а велика кількість цукру негативно діє на організм, тільки посилюючи нудьгу. Замість солодощів їжте їжу, що містить багато вітамінів, корисних жирів, білків і клітковини. Це, в першу чергу, фрукти, овочі і горіхи, в другу – м'ясо, риба і різноманітні каші.

Займайтеся фізкультурою і ведіть активний спосіб життя. 

Фізична активність упорядковує ваш гормональний фон, зміцнює імунітет, покращує метаболізм, а також сприяє доставці до всіх органів і тканин потрібної кількості кисню. «Поганий настрій – йди в спортзал».

Більше спілкуйтеся. 

Телефонуйте, зустрічайтеся з друзями та подругами, ходіть у гості, самі запрошуйте гостей, загалом, намагайтеся не залишатися на самоті. Це допомагає відволіктися і часто повністю усунути проблему. Можу порадити ще завести домашню тваринку – це постійний хороший настрій у вашому домі. Правда, точно так само, як і генератор нових проблем.

Займайтеся аутотренінгом. 

Не можу не погодитися з тим, що постійно навіюючи собі те, що життя класне, поступово ви до такого і прийдете. Зрештою, все не так вже й погано – є люди, у яких є більш серйозні проблеми, ніж ваша, і вони якось справляються.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!