Найдовші річки світу

У багатьох країнах світу є свої визначні пам'ятки, про які знає вся планета. Це і споруди, про висоту яких багато з нас і мріяти не можуть. Будинки, які дивують своєю красою. Замки, собори, церкви – все це є пам'ятками багатьох країн. Але головними пам'ятками все-таки є природні пам'ятки. Це, наприклад, найвищі гори світу, такі як Еверест (Джомолунгма), Мон-Блан (найвища гора Європи) і багато інших. Це річки, це каньйони, ліси, водоспади. Одними з таких численних пам'ятників є річки. 

Довгих річок досить багато, в самих різних країнах світу. У школі дітей вчать, що найдовша річка світу – це Ніл, який знаходиться в Єгипті. Але останнім часом з'явилося багато припущень з приводу того, що найдовшою річкою, незабаром, може стати знаменита своєю повноводністю Амазонка. Але це всього лише дві річки світу, а є ще безліч річок, які коротші ніж дані, але тим не менш довгі для своєї території. Що ж це за річки?

Які ще річки можуть похвалитися своєю довжиною?

Третьою за довжиною річкою в світі є річка Янцзи. Вона розташована в Азії, в Китаї. Вона трохи коротша за річку Ніл, але для Азіатського регіону, вона є найдовшою. Річка – важливе джерело води в країні. На ній розташовано безліч ГЕС, ТЕС. Більше третини жителів Китаю живуть на цій річці і існують завдяки їй. 

Недалеко від Янцзи розташована Жовта річка або Хуанхе, шоста за довжиною річка світу. Початок свій вона бере на Тибетському нагір'ї. Річка часто затоплювала прилеглі міста, тому на ній були побудовані величезні дамби. Вони відгородили річку від міст. А сумарна довжина дамби дорівнює 5 км. Як і на Янцзи, на цій річці розташована незліченна кількість ГЕС, завдяки яким прилеглі міста отримують воду і світло.

річка Амур

Росія теж багата на довжелезні річки. Однією з них є річка Амур, яка починається в горах Китаю і через кордон перетікає в Росію. Як і багато річок світу, вона є дуже важливою частиною країни. Особливо для тих людей, які проживають уздовж неї. На ній було збудовано декілька ГЕС і ТЕС. З більшості річок Росії Амур вирізняється різноманітністю фауни. У річці плаває 139 видів риб. Також вона є дуже важливою економічною складовою обох країн. Все тому, що річка судноплавна з 1854 року. Але, на жаль, річка досить забруднена. Щороку на ній реєструють підвищення рівня хімічних складових, а після аварії в 2005 році річка досі відновлюється. 

Наступною важливою складовою країни є річка Єнісей, яка вважається п'ятою за довжиною річкою світу. Річка належить до басейну Північного Льодовитого океану, тому взимку вона замерзає. Покриватися льодом вона починає в низов'ях. Також на річці можливий льодохід.

Не знали про такі річки? З нами Ви знатимите усе!

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!