Найдорожчі монети в світі

Старі монети втратили своє первісне призначення, з ними неможливо піти в магазин за покупками. Але їх вартість тепер оцінюється величезними сумами. Колекціонери без жалю віддають величезну купу грошей за шматочок металу, іноді навіть не дорогоцінного. Цікаво, що на вартість старовинної моменти може впливати не матеріал виготовлення, а її вік, а також кількість викарбуваних примірників.

Топ найдорожчих монет у світі:

1. Найдорожча монета світу носить романтичну назву "Розпущене волосся". Вона не така давня, як деякі екземпляри колекцій нумізматів, але має неймовірну цінність, останній раз її купували за 7 850 000 доларів. Цей срібний долар – мрія багатьох колекціонерів.

2. Наступний в списку є золотий Двоголовий Орел Сен-Годена, викарбуваний в 1933 році. Символічне значення монети – спільна боротьба з взаємозалежною економікою глобального масштабу. Двоголовий Орел також коштує більше 7 мільйонів доларів. 

3. Гарний дизайн у монети, яка стоїть третьою у списку найдорожчих. Вона називається Едвард III або Подвійний Леопард. Спочатку монета мала вартість всього лише шість шилінгів, але зараз за неї потрібно віддати 6,8 мільйонів доларів. 

4. У 1834 році побачила світ й монетка зі срібла, невеликого розміру, яка зараз називається Маленьким Срібним Доларом. З цим доларом пов'язана цікава історія – вона була в колекції короля Сіаму, який навіть називався "Королем монет". Маленький Срібний Долар і був в останній раз куплений разом з колекцією Сіаму, за нього заплатили 4,14 мільйонів. 

5. Попередній рекордсмен за вартістю виконаний зі срібла і має маленькі розміри, але він обігнав монету, яка виготовлена ​​із золота, і являє собою великий круглий шматок дорогоцінного металу. Важить Королева Єлизавета II (так називається монета) 100 кілограм. Зображення королеви присутнє на одній стороні, у вигляді профілю, а на іншій стороні – кленовий лист (символ Канади). Остання сума, сплачена за монету – 4 мільйони. 

6. У ТОП-десятці найдорожчих монет – Срібний Долар I класу, вона була екземпляром знаменитої колекції Квеллера. Ціна її – майже 4 мільйони. 

7. Цікавою є історія дуже коштовної монети, яка називається Голова Свободи. По-перше, вона карбувалася без відома Монетного двору США (в 1913 році). По-друге, кількість монет було дуже обмеженим, що ще більше зробило ці гроші цінними. По-третє, спочатку монета коштувала всього лише 5 центів. Одна з викарбуваних монет останній раз продалася за 3700000 доларів. Але колекціонери сподіваються знайти екземпляр, який зберігся в чудовому стані. За нього обіцяють віддати неймовірну ціну – 20 мільйонів доларів. 

монета 

8. Лідирують серед найдорожчих монет твори знаменитого ювеліра Єфрема Брашера. Майстер довгі роки відточував навики карбування монет із золота і срібла. У планах його було і карбування монет з міді. Вартість монет може досягати майже 3 мільйонів. 

9. У списку найбільш цінних монет присутні і стародавні гроші Саудівської Аравії. Це золотий динар, який пов'язаний з одним з халіфів, з його паломництвом. Монета "динар Хашимі" навіть дала назву одному з міст країни. Вона цінна місцем походження, історією. Заплатили за лот з монетою під час британського аукціону 1 мільйон доларів. До речі, в Британії проводиться аукціон, на якому продаються саме ісламські монети. 

10. У списку серед найбільш цінних – монета, яка датується 19-им століттям. Її викарбували в Бразилії, в кількості всього лише 64 екземпляри. Присвячений випуск цих грошей був коронації Педру I. Цей володар прославився тим, що став засновником Бразильської імперії. Свою повагу Педру розробник проекту висловив тим, що зобразив його у вигляді римського імператора, прикрасив голову лавровим вінком. Останній раз рідкісна монета продалася за неї 138 тисяч доларів. Як видно, за століття вартість маленької монетки трохи виросла?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!