Найдешевша валюта в світі

Чим більше у тебе грошей, тим краще. Так вважає істотна частина населення земної кулі. Однак це зовсім не означає, що якщо у тебе в руках є мільйони, то ти багач. Все залежить від того, до якої валюти ці мільйони відносяться. Так в країні Зімбабве майже у кожного її жителя будинку лежали купюри гідністю в 100 трильйонів Зімбабвійських доларів, але купити на них було практично нічого неможливо. Ця валюта і вважається найдешевшою в світі. 

Сьогодні ця найдешевша валюта в світі повністю виведена з обігу. Заборона на використання при розрахунках власних грошових знаків вступила в силу в 2009 році 30 червня. Причиною тому послужив крах економіки Зімбабве, яка пережила кілька девальвацій валюти. У 2008 році зростання інфляції досягла рекордної для світової економічної практики позначки в 231 млн.%. І це тільки офіційні дані. Інші неофіційні джерела стверджують, що інфляція дійшла до неймовірної позначки в 6,5 квінкватрігінтілліонов відсотків. 

Трохи про падіння економіки Зімбабве і долі зімбабвійських доларів

У 1980 році Зімбабве проголосило себе незалежною державою. І вже через рік ввела в обіг власну валюту – зімбабвійський долар. Він був запропонований населенню в якості альтернативи грошовим знакам іншої держави, що ходили в зверненні тоді – родезійського долара. На той момент держава Зімбабве вважалася однією з найбільш розвинених і успішних серед інших, розташованих в Африці. Оброблялися поля, збирали урожай, вирощені продукти ефективно експортувалися за кордон. Основними експортними товарами вважалися тютюн, чай, бавовна та цукрова тростина. Крім цього тут вирощувалися пшеничні і кукурудзяні поля, а також овочі для внутрішнього ринку збуту. 21,6% ВВП країні давала промисловість (переробка сільськогосподарських товарів, тютюнові та текстильні фабрики, виробництво акумуляторів для автомобілів). На території Зімбабве в серйозних масштабах добувалися корисні копалини, включаючи золото і алмази. 
Правда, місцеве чорношкіре населення, незважаючи на економічний розвиток країни, залишалося за межею бідності. Всі прибутки отримували білошкірі фермери – господарі розвинених ферм. Цей факт неминуче призвів до сутичок інтересів різних верств суспільства, приходу до влади нового уряду Мугабе, і згубних для економіки країни реформ. За якісь 8 років (2000-2008рр) країна перетворилася в імпортера необхідних продовольчих товарів і найбіднішу державу континенту.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!