Навіщо шведам потрібні дзеркала за вікнами

Українська людина вішає штори на вікна не просто заради того, щоб прикрасити інтер’єр будинку зсередини, але і для того, щоб зайвий раз ніхто не заглядав в квартиру або будинок. А ось шведи – народ дивний, вони не просто не завішують вікна, так ще і прикріплюють дзеркала з боку вулиці до віконних рам. Для чого вони це роблять? Зараз розповімо.

Коли з’явилася традиція прикріплювати дзеркала на вікна

Традиція з дзеркалами на вікнах прийшла з 17 століття, раніше це було щось на зразок обов’язкового пункту для кожного шведського будинку, але зараз дзеркала вже не відносяться до чогось обов’язкового, скоріше це вже стало побутовою звичкою шведів. Як правило, невеликі дзеркальця розміщують у вітальнях або столових, словом, там, де люди проводять більше всього часу.

Навіщо шведам дзеркала: три версії

Існує кілька версій, які пояснюють, навіщо ж шведам так потрібні ці дзеркальця. Перша говорить, що за допомогою дзеркал шведи підглядають за сусідами і перехожими на вулиці, обговорюючи їх за сніданками і вечерями. І якщо в Україні головним інструментом пліток стала лавка біля під’їзду, то в Швеції таким інструментом стали віконні дзеркала.

Наступна версія: охоронна система. Так-так, така незвичайна. За задумом, господар будинку побачить злодія, який лізе в сад за фруктами, і відразу помчить на захист свого маєтку.

І третій варіант: це ловля сонячного світла, якого так не вистачає в Скандинавії. Звідси ж і відсутність штор, щоб зайвий раз не загороджувати і без того рідкісні сонячні промінчики, які нечасто проникають в будинки шведів.

А як вам здається, яка з версій більш правдива і схожа на реальність?

Джерело

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!