Навіщо гейші білять обличчя

Коли мова заходить про гейш, то перед очима спливає образ дівчини з вибіленим обличчам, в красивому кімоно і зі складною зачіскою на голові. Незважаючи на те що образ вже став відомий всьому світу і сприймається як звичайний для японської культури, мало хто замислюється, для чого ж все-таки дівчата вибілюють обличчя. Нижче ми розповідаємо про походження цієї традиції, а також про те, для чого гейші продовжували так робити.

Як зародилася традиція

Різні джерела дають дещо відмінну один від одного інформацію, проте всі вони підтверджують, що традиція вибілювати обличчя з’явилася ще до початку тисячного року. Однак в ті часи японці перейняли багато культурних традицій у китайців. Це стосувалося церемоній чаювань, стилю в одязі і навіть в макіяжі.
Так, в настільки древні часи бліда шкіра символізувала аристократичне походження. Вся справа в тому, що людям із знатних родів не потрібно було займатися фізичною працею під палючим сонцем, так що біла шкіра стала яскравою відмінною рисою аристократів від селян.
Для того щоб надати шкірі еталонний аристократичний відтінок, придворні користувалися спеціальними засобами. Так, існувало кілька різновидів суміші, якою вибілювали обличчя. Перший варіант передбачав використання рисової муки, яку перемішували до кашки з водою. Другий спосіб дозволяв створити більш якісний ефект, але коштував не тільки грошей, але і здоров’я деяким жінкам. Таку суміш робили на основі свинцю, який згодом замінили безпечними речовинами.

Її повинно було бути видно

Деякий час по тому такий цікавий елемент макіяжу стали використовувати в якості гриму актори кабукі, а вже пізніше його стали використовувати і гейші. Вони застосовували всі можливі способи для того, щоб справити враження і виділитися з натовпу.
Незважаючи на це, право на повну свободу в самовираженні вони не мали в силу того, що представлялися головними конкурентками для Ойра. Останні в свою чергу вважалися головними куртизанками, через що гейшам не можна було робити такі ж зачіски, як у них, і носити дорогі кімоно.

Однак білину почали використовувати не тільки заради естетики, але ще і щоб виділитися найбільш сильно. Так, тоді театри та інші громадські заклади були висвітлені лише за допомогою свічок, через що люди перебували в напівтемряві. Частинки, що входять до складу білини, відбивали світло від тих небагатьох свічок, що були присутні в приміщеннях. І особи гейш буквально світилися в темряві, що привертало увагу клієнтів.

А як ви ставитеся до цієї традиції?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!