Навіщо людям губи? Дослідження Геллапа

Вони – наче зайва деталь на нашому обличчі, то пересихають, то тріскаються взимку, то ми їх прикушуємо. Якщо серйозно, що хорошого в губах? Птахи прекрасно без них обходяться, губи черепах настільки затверділи, що теж перетворилися на дзьоби. І, хоча, губи є у більшості ссавців, ми, люди, складаємо серед них абсолютно особливий клас, оскільки наші губи постійно вивернуті назовні.

Виявляється, губи мають дуже важливе значення.

Геллап вивчав манеру цілуватися в групі людей, які дещо про це знають, – студентів американських коледжів. Він і його колеги встановили, що головний метод, за допомогою якого жінки студентського віку визначають, чи добре цілується їх партнер, базувався на хімічних маркерах, смаку і запаху. Учасниці дослідження заявили, що вони з меншою ймовірністю стали б займатися коханням з чоловіком, заздалегідь не поцілувавшись з ним. Не залежно від того, чи володіють люди феромонами, тобто виробленими організмом речовинами, збудливими, зокрема, сексуальним потягом, чи ні, і чи здатні ми їх вловлювати, якщо вони у нас є, поцілунки стимулюють обмін тілесними запахами, які передають чимало інформації про такі речі, як, скажімо, чистоплотність.

В ході іншого дослідження, яке проводив Геллап, він задавав респондентам питання: чи траплялись у вас так ситуації, коли, спочатку відчуваючи до кого-небудь потяг, після першого поцілунку ви усвідомлювали, що інтерес пропав? З числа піддосліднх ствердну відповідь дали 59% чоловіків і 66% жінок.

Хоча його дослідження були, очевидно, обмежені колом студентів американських коледжів, порівняння отриманих результатів з даними міжкультурних досліджень і спостережень за поведінкою тварин, дозволяє зробити висновок, що тісний контакт, що виникає під час поцілунку, дає парі можливість як слід обнюхати один одного. Усвідомлюємо ми це чи ні, але поцілунки дозволяють нам винести висновок про потенційну сумісність з тими, кого ми хочемо.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!