На основі золота створений найчорніший матеріал!

Співробітники Технологічного університету імені Абдалли створили досить унікальний матеріал, котрий здатний поглинати 98,43 відсотки видимого, а також інфрачервоного спектра, що робить його практично повністю чорним. Більш докладно про це розказано в журналі Nature Nanotechnology. Ми ж Вам розповімо те, що нам вже відомо… 

Отож, що ж це за найчорніший матеріал у світі?

Фізики розповіли, що під час роботи над матеріалом надихалися будовою надкрилишок жука Cyphochilus, які є одними з найбільш білих істот на планеті. Новий матеріал був створений із золота, а точніше із золотих наночасток, кожна з яких являє собою об'єкт складної форми, а точніше сферу, до якої прикріплений стрижень. Нанорозмірні сфери буквально поглинають фотони в собі, працюючи в якості своєрідного хвилеводу, якщо розташовані хаотично.

За словами авторів роботи, у даної технології в принципі не існує межі для поглинаючого світла. На основі золотих наносфер можна розробити фарбу, здатну поглинути і 100 відсотків світла від фіолетового до інфрачервоного.

Варто відзначити, що в експерименті фізики використовували шар матеріалу, товщина якого не перевищувала 10,2 мікрометра – поглинання склало 98,43%. При відхиленні ж на 60 градусів від вертикального кута дозволяється досягти поглинання в 99,7%.

Багато людей вважають, що чорний колір є відсутністю світла. Бен Дженсен повністю згоден з цим твердженням, – "якщо Ви подивитеся на чорну діру, Ви нічого не побачите. Неможливо побачити щось, що не має ніякого світла", сказав він. "Ці нові матеріали, вони в значній мірі чорні, оскільки світло застряє в них. Так ми зможемо отримати повну відсутність кольору, майже таку ж як і в чорній дірі, вірніше як ми могли б собі це уявити."

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!