Міст Золоті Ворота символо Сан-Франциско, цікаві факти

Міст Золоті Ворота (або The Golden Gate Bridge) є справжнім символом, «візитною карткою» Сан-Франциско. Натовпи мандрівників постійно з'їжджаються в це місце заради одного тільки прекрасного виду, що відкривається на цю чудову пам'ятку. The Golden Gate Bridge являє собою підвісний міст, який проходить через протоку Золоті Ворота і з'єднує Сан-Франциско з південною частиною округу Марін.

З 1937 року – року відкриття мосту, – і до 1964 Міст «Золоті Ворота» був найбільшим висячим мостом у світі. Його довжина становила 1 970 метрів, висота – 230 метрів, а маса 894 500 тонн.

Коротка історична довідка, міст Золоті Ворота

Ідея спорудження моста була озвучена самопроголошеним імператором США Нортоном Першим. З п'ятого січня 1933 по 1937-ой тривали роботи по воздвижению The Golden Gate Bridge. Джозеф Страусс і Ірвінг Морроу були першими, хто підготував проект майбутньої будови, проте наділі міст був побудований завдяки проекту латвійського єврея Лева Мойсея і Чарльза Альтону Эллиса. Ви не знайдете їх імен на табличці будівельників, вони не внесені в історію будівництва мосту, а все з-за розбіжностей між ними і Страуссом.

Відкриття The Golden Gate Bridge відбулося 27 травня 1937 року. З 6 годин ранку і в наступні дванадцять годин міст належав тільки пішоходам. А вже на наступний день президент Рузвельт видав указ, і на «Золоті Ворота» в'їхали перші автомобілі.

У 1987 році, з нагоди святкування п'ятдесятиліття мосту, була озвучена ідея про перекриття руху. Це дозволило б усім учасникам свята пройтися по ньому. Таким чином, в неділю, 24 травня 1987 року близько трьохсот осіб пройшли по мосту.

Трохи фактів про міст Золоті Ворота (The Golden Gate Bridge)

На жаль, крім свого приголомшливого виду, міст «Золоті Ворота» має сумну славу одного з найбільш популярних місць у середовищі самогубців. За середніми підрахунками, кожні два тижні хтось прощається з життям. Таким чином, за більш ніж вісімдесят років його існування близько 1 250 чоловік кинулися у воду з моста «Золоті Ворота» – про це говорять неофіційні дані.

Ще дещо цікаве про «Золоті Ворота»:

18 травня 2004 року на мосту вперше з'явилося тварина – маленький оленятко перебіг The Golden Gate Bridge, тим самим затримавши автомобільний рух на двадцять хвилин.

Міст користується великим успіхом у кіно. Найбільш часто використовується в популярному телесеріалі «Зачаровані»; міст з'являється практично в кожному епізоді протягом восьми сезонів. Також міст «Золоті Ворота» був задіяний в серіалах «Ковзні» (або Sliders) і «Зоряна брама: Атлантида» (або Stargate: Atlantis), у фільмах «Люди Ікс: Остання битва Магнето», «Остаточний Аналіз», «Книга Ілая», «На Останньому березі», «Загублений світ», «Повстання планети мавп», «Арктичний вибух» і багатьох інших.

Творці комп'ютерних ігор також люблять використовувати зображення The Golden Gate Bridge. Наприклад, одна з найбільш популярних ігор – GTA: San Andreas, представила міст Сан-Франциско в якості з'єднує два ігрових міста, Лас-Вентурас і Сан-Фіерро.

На емблемі компанії «Cisco Systems» представлено стилізоване зображення The Golden Gate Bridge.

Баскетбольний клуб НБА " Голден Стейт Ворріорз також використовує зображення мосту «Золоті Ворота» на своїй емблемі.

The Golden Gate Bridge – найбільш впізнаваний міст у світі і одна з найулюбленіших масовою культурою пам'ятка. А також опинившись в Сан-Франциско не варто упускати шансу побачити своїми очима знаменитий Алькатрас і ще безліч цікавих пам'яток.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!