Лак для волосся та підгузки: 11 речей, які знайдуть археологи через сотні років

Викидаючи пластиковий пакет в урну, ми вважаємо, що його шлях закінчено. Насправді його подорож тільки починається, адже пакет живе сотні років і побачить світ, коли нікого з тих, хто живе, вже не буде. Які речі складуть пакету компанію в дорозі, і чи є такі, що існуватимуть вічно?
У світі, переповненому пластиком, важливо знати, як довго сміття “висітиме в повітрі”. Ми покажемо 11 речей, які розкладаються більше 100 років, і археологи майбутнього мають усі шанси знайти їх під час розкопок.

Вологі серветки, 100 років

Вологі серветки популярні для швидкого видалення макіяжу, зміни дитячих підгузків та полегшення прибирання будинку. Проблема в тому, що вони містять пластик на основі поліестеру, який практично не зруйновується. Тому їм потрібне сторіччя, щоб розкластися після того, як їх викинуть на сміття.

Синтетичні тканини, понад 100 років

На відміну від природної вовни та бавовни, які зникають через півроку, синтетика, така як лайкра та поліестер, може руйнуватися століттями. Переважну більшість модних відходів можна пожертвувати або переробити в такі речі, як собачі лежанки або ганчірки, що чистять, замість того щоб викидати їх у сміття.

Соломинки, 200 років

По всьому світу використовуються мільйони цих соломинок за один день, і майже всі потрапляють у контейнери для сміття. Оскільки більшості людей вони не потрібні, пластикові соломинки стали однією з головних цілей екологів, які сподіваються зменшити їхню кількість за рахунок заборони використання.

Кришки пластикових пляшок, 10-500 років

Кришки можуть розкладатися по-різному, залежно від складу. І найстійкіші лежатимуть на сміттєвих полігонах не одну сотню років. По всьому світу пляшки та кришки викидаються величезними партіями, і багато компаній навчилися їх переробляти, роблячи з кришок такі речі, як пластикові відра та тази, садові меблі та інвентар.

Лак для волосся, 200-500 років

Аерозольні пляшки, подібні до тих, що містять лак для волосся, є звичайним явищем на звалищах по всьому світу. Через різний склад тара може розкладатися від кількох століть до п’яти століть. Уявіть, лише один балон може існувати так довго, як Римська імперія, перш ніж він розкладеться.

Підгузки, 500 років

Одноразові підгузки не можуть бути перероблені з очевидних причин і цей товар відправляється на звалища. Згідно зі звітами екологів, 30% відходів, які не здатні біорозкладатися, займають якраз памперси. Це не дивно, адже в середньому на одну дитину йде 10 000 штук, перш ніж її привчать до горщика.

Ліска, 600 років

Рибальські сіті та волосіні з моноволокна розкладаються більше половини тисячоліття і можуть стати причиною загибелі живих істот, які потрапляють у пастку з них.

Чорнильні картриджі, 450-1000 років

Картриджі з принтерами – це палиця з двома кінцями. Мало того, що вони розкладаються століттями, але також пропускають токсичні хімічні речовини, коли руйнуються. Більшість заводів з переробки відходів їх не приймають, але великі магазини канцелярських товарів мотивують клієнтів повертати порожні для належної утилізації.

Подушки з поліуретану, 1000 років

Подушки, що зазвичай зустрічаються в автомобільних сидіннях і домашніх меблях, виготовляються шляхом упорскування суміші піни у форми. Але як тільки вони потрапляють у купу сміття, вони залишаються такими, як є, протягом століть.

Алюмінієва фольга, нескінченно

Щороку у світі викидається стільки фольги, що з неї можна було б збудувати цілий авіапарк із сотнями літаків. Це дуже сумно з огляду на те, що фольга легко і повністю переробляється, але люди не здають її, а відправляють на полігони, де вона лежатиме вічно.

Пінополістирол, нескінченно

Це той самий пінопласт, яким обкладають товари та з якого роблять кавові стаканчики. Що перше, що друге не потрібно людям довгий час, і після першого використання пінопласт летить у сміттєвий бак. Він ефективний і недорогий, але для його створення використовуються речовини, які не розкладаються, як і фольга, але, на відміну від фольги, пінополістирол не можна переробити. Можливо, ту кавову склянку, яку ви викинули вчора, знайдуть археологи і за кілька тисяч років.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!