Купольний кінотеатр – найбільш вражаючий кінотеатр у світі!

Купольний кінотеатр – це дивовижний кінотеатр, в якому замість звичайного екрану використовується стеля куполоподібної форми. Зображення проектором передається на білий купол, розміри якого можуть бути різними. Наприклад, в Пекінському купольному кінотеатрі, діаметр куполу складає 23 метри. Щоб зручно дивитися фільми в такому кінотеатрі, крісла в залі для глядачів опускаються до напівлежачого положення.

кінотеатр2

Історія виникнення купольних кінотеатрів, почалася в 70-их роках минулого століття. Формат IMAX був розроблений однойменною канадською корпорацією. Спочатку формат був розрахований на плівку з поздовжнім розташуванням кадру, шириною 70 мм. Формат IMAX має кілька різновидів: DOME/OMNIMAX, 3D, HD. IMAX DOME/OMNIMAX – це і є купольний кінотеатр.

кінотеатр

Перший такий кінотеатр було відкрито ще в 1973 році, в Сан – Дієго. А перший 3Dкінотеатр формату IMAX, був відкритий в 1986 році в Ванкувері. Стандартний розмір екрана для таких кінотеатрів – 22 м на 16,1 м. Враження від переглянутого кінофільму у такому кінотеатрі перевершують всі очікування. Дуже хороший ефект присутності, здається що дивишся на нічне небо, де планети, супутники і галактики влаштували хоровод, прямо над твоєю головою. Іноді навіть виникає відчуття, що це миготять не космічні тіла, а що ти сам переміщаєшся в просторі. Люди зі слабким вестибулярним апаратом, можуть відчути головокружіння…

1 вересня 2012 року LG Electronics запустили проект LG Dream Cinema – перший в Україні мобільний купольний 3D-кінотеатр!

кінотеатр3

Відбулося це у Кєві… Компанія запустила ефект 3D-шоу на 84-ти дюймових телевізорах з ультрависоким (UD) розширенням LG 84LM960V і мобільному купольному кінотеатрі. Таким чином, відео охоплювало весь простір навколо глядача, видимий людському оку. Це забезпечило абсолютно новий рівень ефекту повного занурення в шоу, коли відеоефекти розгорталися навколо.

Якщо Ви ще не відвідали купольний кінотеатр – обов'язково при можливості це зробіть. Нові позитивні емоції і враження Вам будуть забезпечені!

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!