Користь від бананів. 9 цікавих фактів про банани.

Якщо ви робите так, як більшість людей, то швидше за все їсте банани, поки вони ще дозрівають. Звичайно, ви купуєте запас бананів на тиждень – коли вони ще трохи зелені. Потім, коли вони поступово дозрівають, жовтіють, але ще не вкрилися темними цятками – ви їх їсте.

До кінця тижня на бананах поступово з'являються коричневі плями, які в кінцевому підсумку поширюються по всьому банану. Тоді ви їх викидаєте, бо думаєте, що вони вже стали поганими і шкідливо вплинуть на ваше здоров'я. Давайте будемо чесними, адже ви б викинули і інші фрукти, які переспели і явялются вже не такими свіжими і смачними.

Про це варто ще раз гарненько подумати!

Науково доведено, що зростаюча кількість коричневих плям означає не тільки те, що банани стали стиглими, але і те, що вони містять речовину, що зміцнює нашу імунну систему. Це властивість притаманне позаклітинного білку – ФНП, яке розшифровується так: «Фактор некрозу пухлини». Встановлено, що він міститься в бананах. Це субстанція, яка бореться з раком, перешкоджає росту пухлинних клітин і запобігає їх поширенню в організмі.

У поєднанні з високим вмістом антиоксидантів, які містяться в бананах, вони підтримують нормальний рівень білих клітин крові і, таким чином, зміцнюють імунну систему. Ось чому має сенс їсти перестиглі банани, замість того, щоб викидати їх у сміття.

Банан – неймовірно смачний фрукт

Властивість стиглих бананів зміцнювати імунну систему є не єдиною причиною, чому цей фрукт корисний для вашого здоров'я. Це правда, що банани є одним з найменш визнаних фруктів, коли мова йде про харчування. Але в той час, як робляться нові відкриття щодо інших фруктів (часто екзотичних), ми ризикуємо забути про те, що банани дійсно насичені вітамінами, поживними речовинами, харчовими волокнами та необробленим цукром.

Напевно варто змінити прислів'я «Хто яблуко в день з'їдає, у того доктор не буває» і замість цього вставити слово «банан». У наші дні, американці з'їдають більше бананів, ніж яблук і апельсинів разом узятих.

Існують ще більше причин, чому банани корисні для вашого організму

1. Банани знижують кров'яний тиск

Причина, по якій банани знижують тиск і оберігають вас від інсульту або інфаркту в тому, що вони містять мало натрію і багато калію. Це означає, що цей фрукт корисний для серця.

2. Банани допомагають при печії

Банани можна розглядати як природні Антациди — це сполуки, що зв'язують кислоти. Банан може допомогти при печії і зменшити симптоми.

3. Банани є джерелом заліза

Анемія може бути вилікувана за допомогою залізовмісних продуктів, а залізо міститься в бананах. Це допомагає у виробництві червоних кров'яних тілець і гемоглобіну, тим самим оздоровлюючи кров у вашому тілі.

4. Банани забезпечують енергією

Якщо ви плануєте піти в тренажерний зал або схоже заклад, то з'їжте один або два банана перед тренуванням, вони вам дуже допоможуть. Банан забезпечить вас додатковою енергією, яка не залишить вас і через одину-дві години. Так що у вас буде достатньо часу, щоб закінчити тренування.

Вашії фізичної витривалості сприятиме кілька глікемічних вуглеводів, а також вітамінів і мінералів, які містяться в бананах. Крім іншого, калій банана захистить вас від м'язових спазмів.

5. Банани корисні для шлунку

Людям, які страждають виразками, часто не рекомендують їсти багато продуктів харчування. Причина полягає в наступному: навіть якщо мова йде про поживних фруктах, вони можуть спровокувати біль і пошкодити виразці. Тим не менш, банани без проблем можуть їсти ті люди, які страждають від виразок, тому, що вони м'які. Навпаки, кашоподібна маса банана захищає стінки шлунка від кислот та інших подразнень.

6. Банани допомагають від депресій

Причина, по якій банани допомагають від депресій, полягає в тому, що вони містять велику кількість триптофану, що перетворюється в серотонін в організмі. Серотонін робить людину більш щасливою, більш збалансованою і в цілому покращує настрій.

7. Банани допомагають від запору

Банани містять достатню кількість харчових волокон, і таким чином, сприяють регулярним випорожненям. Таким чином, вони дозволяють природним способом позбутися від запору.

8. Банани заспокоюють нерви

На всіх нас впливає стрес і час від часу ми перебуваємо в поганому настрої. Спробуйте з'їсти кілька бананів, вони можуть врегулювати ваш рівень цукру в крові і, крім того, містять вітамін В, який допоможе вам заспокоїтися. Результатом з'явиться покращення вашого душевного стану.

9. Банани регулюють температуру тіла

Коли на вулиці спекотно, вам варто згадати, що банан може регулювати температуру вашого тіла. Це також правда, що банани знижують температуру тіла, коли воно занадто гаряче із-за підвищеної температурі при хворобі.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!