Інфографіка: Де мешкали динозаври

Часом цікаво уявити, які парадоксальні істоти населяли нашу планету, коли вона була на мільйони років молодшою, ніж сьогодні. Динозаври, мабуть, саме вражаюче явище, в існування якого так нелегко повірити досі.

Коли і де вони жили

Динозаври жили в далекий період мезозою, який також може бути поділений на три тимчасових сегмента: перший з них – тріасовий, два інших – крейдяний і юрський.
Вважається, що у тріасовий період динозавтри жили на півдні Африки, у юрський це були: Африка, Південна і Північна Америка, а у крейдяний період вони не лише залишилися у Африці та Північній Америці, але ще й пішли у Європу.

Якими вони були

Ці загадкові тварини представлені в декількох сотнях видів, серед яких є і дуже давні.
Серед різноманітних підвидів можна зустріти літаючих динозаврів, хижих, травоїдних і багатьох інших. Найбільш архаїчним динозаврам сьогодні було б більше 200 мільйонів років.

Що трапилося

Напевно, найактуальніше питання – чому динозаврів більше немає? Найбільш усталеними причинами вважають астероїд, який обрушився на певний регіон Землі, і кардинальна зміна клімату, яку тварини не змогли пережити, будучи абсолютно не пристосованими до нових умов.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!