Ігри ГТА: від перших спроб до всесвітньої слави

Історія ігор серії GTA (Grand Theft Auto) налічує вже близько 20 років. Зараз – це одна з найпопулярніших франшиз, знайома будь-якому геймеру. На даний час серія включає в себе шістнадцять ігор (якщо рахувати з доповненнями). Ігри цієї серії відображають розвиток комп'ютерних технологій, вбираючи в себе те найкраще, що є на даний момент. {C}Так перші ігри GTA, що вийшли в 90-і роки, представляли собою 2D шутери з видом зверху. А останні – забезпечені прекрасною 3D графікою, здатною задовольнити найвибагливіший смак.

Незважаючи на величезну різноманітність сюжетних ходів, місій і персонажів, всі ігри цієї серії об'єднує те, що в кожній з них ви граєте за якогось злочинця, що на початку ігри має малу значимість. Потім, у міру виконання завдань, ви будете отримувати гроші, будинки, машини, авторитет.

Тепер розглянемо найбільш значущі ігри серії GTA. GTA 1 і 2 – 2D епоха.

gta2

Початок серії GTA було покладено 4 квітня 1995 року Еденбургскою компанією DMA Design. У той час гру хотіли назвати Race`n Чейз. Вона представляла собою простенькі гонки від поліції, але поступово обростала деталями і незабаром була перейменована в GTA. Не можна сказати, що у нової гри відразу відчули великий потенціал. Її розробку багато разів намагалися зупинити, і тільки підтримка зацікавлених людей, які стежили за тим, що вже було реалізовано, дозволила довести проект до кінця. Так – перша GTA виглядає зараз архаїчно і здатна зацікавити хіба що любителів антикваріату, але в 1997 році, користувалася величезною популярністю. Далі у розробників вже не виникало сумнівів – чи варто випускати продовження.

У 1999 році була реалізована GTA 2 – теж з 2D графікою, але значно більш проробленою, з великою кількістю деталей і місій. Ця єдина гра серії, дія якої відбувається в майбутньому. Треба відзначити, що і першу і другу частини GTA ось уже кілька років можна безкоштовно і офіційно завантажити з сайту розробника. А крім того, схожі на ГТА 2і гри, доступні онлайн і пограти в них можна перейшовши за посиланням на сайт gamelayer.

3D в Епоха GTA. Великий прорив.

gta3

Якщо перші ігри серії були просто дуже популярними, то саме 3-тя частина GTA зробила прорив, висунувши серію в лідери ігрового світу. GTA III Вийшла в жовтні 2001 року. Гравців чекав величезний (на ті часи) світ, 3 d графіка, опрацьовані місії, цікаві діалоги, велика варіативність дій у міру проходження сюжету. У цю гру можна грати багато годин, діючи не за основним сюжетом, а виконуючи необов'язкові, але не менш цікаві завдання. Це різноманітність і велика кількість місій, відкритий світ, який в подальшому від гри до гри стає тільки більшим, незмінна якість графіки і звукового супроводу – роблять кожну нову гру не очікуваною.

Так GTA 3 стала найбільш продаваною грою 2001 року. На її основі були зроблені великі і не менш популярні доповнення – Vice City (у 2002 році) і San Andreas (2004) – випущені для PC і ін. А також Liberty City Stories (2005) та оповідання Vice City (2006) – випущені тільки для ігрових приставок PlayStation.

GTA 4

gta4

4 номерна гра з серії GTA була випущена в квітні 2008 року, як на ігрових приставках, так і на ПК. На її розробку витратили близько 100 млн $, що можна порівняти з бюджетом голлівудського блокбастера. Зате в перший же день виручка від продажів склала 310 млн $, а за перший тиждень було продано 6 млн. копій. За перший тиждень доходи склали 500 млн $, що було зафіксовано в книзі рекордів Гіннесса. Гра стала ще більшою, не тільки розмірами карти, але і за кількістю місій (тільки в основному сюжеті їх 88), але ж присутні ще й додаткові завдання.

GTA 5 і далі…

gta5

Природно, GTA 5 чекало все ігрове співтовариство. Про її розробку було оголошено в 2011 році. А в 2013-му відбувся її вихід на ігрових приставках. Тільки в квітні 2015-го вона нарешті була реалізована і на ПК. Гра відразу ж встановила кілька рекордів: на її розробку витратили 256 мільйонів $. У перший же день доходи від її продажу склали 800 млн $, а за три дні – перевалили за мільярд. Гра отримала премії і високі оцінки критиків.

Величезний відкритий світ, що запам'ятовується і продуманий сюжет роблять GTA 5 однією з головних подій для любителів ігор в останні роки.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!