Гранола. Яким повинен бути ідеальний сніданок?

Яким повинен бути ідеальний сніданок? Корисним, поживним і звичайно ж смачним, щоб гарний настрій цілий день Вас не покидав. Якщо Ви ще не встигли знайти оптимальний варіант для ранкової трапези – радимо звернути увагу на гранолу, яку також називають американським сніданком.

Що таке гранола?

Цей продукт дуже нагадує мюслі, проте вагомою його перевагою є смак – більш приємний і насичений. Щоб надати гранолі апетитний хрускіт, її запікають разом з медом, завдяки якому утворюється скоринка.

Користь граноли – незаперечний факт, адже цей продукт справжнє джерело вітамінів і корисних речовин.

Трохи історії: хто придумав гранолу?

Слово “гранула” (гранола) була запатентована в США в кінці ХIX століття для харчового продукту, що містить продукти з цільного зерна, подрібненого і запеченого до хрусткого стану, що є головною його відмінністю від більш знайомих усім мюслям.

Те, як гранола виглядає сьогодні – результат праці безлічі людей, проте винахідником граноли, а точніше її муки, вважається Сілвестер Грем. Деякі джерела вказують на те, що ця людина була фізіологом і дієтологом, а також священником. Вважається, що на створення спеціального борошна Гремма спонукало бажання популяризувати здорове харчування і вегетаріанство серед своїх прихожан.

Користь граноли і її калорійність

  1. Нормалізація цукру в крові. Злаки, що є основою граноли, сприяють нормалізації цукру в крові. Крім того, такий сніданок надасть заряд енергії, а голод не потривожить Вас до самого обіду.
  2. Нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту. Завдяки споживанню продуктів, багатих на клітковину поліпшується травлення, сприяє профілактиці кишкових розладів.
  3. Поповнення запасів вітамінів, мінералів та інших необхідних речовин. Всі продукти, що входять до складу граноли (насіння, сухофрукти, горіхи, мед, ягоди), надають організму всі необхідні речовини: вітаміни, цинк, магній, залізо, харчові волокна, жирні кислоти, калій і багато інших.
  4. Гарний настрій. У гранолу часто додають, крім основних інгредієнтів різні добавки у вигляді – сухофруктів, мед, кориця, імбир, це допомагає додати насиченості їжі. Коли людина зїдає свій смачний і солодкий сніданок, у організмі в достатній кількості серотонін, що позитивно позначається на роботі нервової системи.
  5. Струнка фігура. До складу гранола входять складні вуглеводи, які сприяють швидкому насиченню і при цьому вони досить повільно засвоюються, завдяки чому істотно знижується ризик ожиріння. Таким чином Ви швидко наїдаєтеся малою кількістю їжі і протягом довгого часу не відчуваєте почуття голоду.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!