Яка сила виверження підводного вулкана

Такі вулкани дуже небезпечні, наслідки від такої події, як правило, дуже значні і часто можуть навіть зашкодити життю. У стародавні часи люди і тварини гинули, тому що не могли знайти рослин для харчування, через те що попіл застилав небо. Однак далеко не з усіма вулканами стикалися стародавні люди. Наприклад, підводні досі залишилися невивченими, але тепер вчені знайшли відповіді на деякі питання.

Що це таке

В деякій мірі підводний вулкан – це оксюморон. Ми всі знаємо, яким чином взаємодіють вогонь і вода, і так як лава розпечена до величезних значень, то може здатися, що самого виверження толком відбутися і не може, але це не зовсім так. Воно цілком здатне розвинутися, але вельми своєрідно. Справа в тому, що подібний вулкан створює потужний струмінь з температурою в кілька сотень градусів. Ситуація може здатися парадоксальною, адже вже при 100 градусах за Цельсієм ми спостерігаємо кипіння, але в даному випадку все трохи інакше. Через високий тиску струмінь не починає закипати, а розносить корисні мікроелементи, в тому числі залізо.

Яка його сила

І зараз вченим вдалося дійти до нового кордону: вони змогли виміряти потужність найсильнішого виверження вулкана, що сталося зовсім недавно неподалік від США. Головною проблемою фахівців довгий час була важкодоступність цих місць. Якщо звичайний вулкан порівняно нескладно зняти на камеру, і деякі особливо завзяті дослідники навіть можуть спалити заради цього свій квадракоптер, то ось підводні важко дістати. Вони знаходяться на стику тектонічних плит. Але вчені змогли розібратися і з цим.
Великобританці впоралися з цим завданням, і результат, який вони отримали, справді вражаючий. Так, сила виверження склала близько двох терават. Для порівняння, цього б вистачило, щоб 3306 холодильників старого зразка з великим обсягом споживання енергії спокійно працювали протягом одного року. Якщо її буде можливо приборкати, то у нас з’явиться ще одне приголомшливе альтернативне джерело енергії. Правда, велика ймовірність, що на створення такої системи у вчених підуть роки.
Але у цього джерела енергії є свої плюси. Ті мікроелементи, які дають такі вулкани, служать їжею для мікропланктону. Також вчені виявили бажання вивчати дно Світового океану, щоб зрозуміти, яким чином можна боротися за допомогою них з глобальним потеплінням. Однак і це теж поки лише в планах фахівців.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!