Як виглядає сукня, над якою працювали 343 вишивальниці з різних країн

Вишивка – одне з найдавніших ремесел, і ним, до речі, займалися не лише жінки, а й чоловіки. Вишивка прекрасна тим, що у різних народів вона зовсім різна і має свій особливий та неповторний стиль. Британська художниця Кірсті Маклеод (Kirstie Macleod) вирішила сфотографувати різноманітність цього ремесла, і вона робила це протягом тринадцяти років.

Кірсті спала на думку ідея створити сукню, в якій могло б відобразитися мистецтво вишивання різних народів нашої планети. Так і вийшов унікальний проект The Red Dress: Кірсті їздила світом зі шматочками тканини, на якій художниці з усього світу залишали свою вишивку. Потім вона пошила їх докупи, щоб отримати дивовижне плаття, що стало справжнім шедевром.

Подорож сукні розпочалася у 2009 році, і за 13 років наряд відвідав 46 країн. Загалом над сукнею змогли попрацювати 343 художники. Хтось із них був біженцем, інші – ремісниками, які вбрали традиційну вишивку в сім’ї, треті – лише вишивальницями-початківцями.

Сукня побувала в Туреччині, країнах Африки та Південній Америці, в Мексиці і не тільки. Вишивальникам запропонували створити таку роботу, яка б виражала їхню власну індивідуальність, а також відображала б культурний досвід та традиції ремесла.

Коли подорож сукні добігла кінця, її пошили воєдино, перетворивши на справжній витвір мистецтва. Витончений ліф на ґудзиках, довгі рукави, пишна спідниця та ефектний шлейф: цей шедевр створено із 84 шматочків тканини, руки до яких приклали майстри з різних куточків планети.

Дизайн наряду був натхненний історіями самих вишивальниць, їхнім життєвим досвідом, минулим їхньої країни та їхніх родин. Вбрання вийшло приголомшливим і безцінним, адже об’єднало зовсім різні культури, стер між ними кордони, але при цьому створив діалог національної ідентичності за допомогою вишивки.

Ну а далі доля цього шедевра вирішена: він має ще одну велику подорож, тільки тепер не як клаптів тканини, а в повноцінному вигляді. Проект The Red Dress переміщатиметься світом і виставлятиметься у різних музеях та галереях.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!