Як відрізняються герої “Ігри престолів” в книгах і в серіалі

Серіал “Гра престолів” захопив увагу міліонів шанувальників по всьому світу. Але телепроект не став би таким популярним, якби Джордж Мартін свого часу не придумав таку силу-силенну цікавих героїв, які борються і які об’єднуються один з одним у великій грі за Залізний трон. Продюсери розуміли це і намагалися передати їх зовнішність і характер максимально точно. А ось вдалося їм це чи ні – вирішувати глядачеві.

 • Бран Старк
Гра престолів персонажі

Другий молодший син Неда і Кейтлін Старків, нащадок лорда Вінтерфелла, Варг і учень Триокого Ворона. У серіалі Брана грає Айзек Хемпстед-Райт. У книзі Бран успадкував зовнішність по материнській лінії, тобто від сімейства Таллі, – каштанове волосся і блакитні очі. У серіалі актор темноволосий і не зовсім схожий на книжкового персонажа.

 • Серсея Ланністер
Гра престолів персонажі

Королева-регент Семи Королівств, нею вона стала після смерті свого чоловіка, короля Роберта Баратеона. У неї троє незаконнонароджених дітей від свого брата-близнюка Джеймі Ланністера. Про красу Серсеї відомо в усіх Семи Королівствах. У неї найяскравіші риси Ланністерів – золотисте волосся, світла шкіра, зелені очі. Однак в книзі материнство і пристрасть до вина беруть своє і Серсея з часом набирає вагу і втрачає колишню красу. У серіалі Ліна Хіді поки що зберігає фігуру і красу навіть з підстриженим волоссям.

 • Рамсі Болтон
Гра престолів персонажі

Бастард лорда Русе Болтона і його єдиний живий син. Жорстокий тиран який захопив Вінтерфелл, чоловік Санси Старк, що втекла від нього. У серіалі його роль виконує Іван Реон. У книгах автор описує Рамсі як потворного і сутулого, з рожевою плямистою шкірою, широким носом, маленьким ротом і довгим темним волоссям. Молодший Болтон схожий на батька маленькими, близько посадженими очима. Як не крути, Іван зовсім не схожий на книжкового прототипа, хоча з роллю лиходія справляється відмінно.

 • Маргері Тірелл
Гра престолів персонажі

Вдова Ренлі Баратеона і Джофрі Баратеона, дружина Томмена. Її батько, Мейс Тірелл, управляє Простором. Маргері відома своєю красою, політичною спритністю і амбіціями, але все ж її серце не позбавлене співчуття. За книгою у Маргері карі “очі лані” і густе каштанове волосся. Маргері всього шістнадцять років на момент її заміжжя з Ренлі. У серіалі її грає 34-річна Наталі Дормер, але це можна пояснити деякими сценами з оголеною Маргері.

 • Кхал Дрого

 • Роб Старк
Гра престолів персонажі

Старший син лорда Еддарда Старка з Вінтерфелла і його дружини Кейтілін Старк. Після смерті Неда, він став лордом Вінтерфелла, а пізніше проголошений королем Півночі. За задумом Джорджа Р.Р. Мартіна, Роб був статнім парубком з довгими каштановим волоссям і блакитними очима. Актор, виконуючий його роль, Річард Медден носив в серіалі бороду, тоді як в книзі Роб Старк був завжди гладко поголений.

 • Мелісандра
Гра престолів персонажі

Жриця Р’Глора, Владики Світла, заклиначка тіней з Асшая. Володіє магічними здібностями, може передбачати майбутнє. Керіс ван Хаутен, певно, найбільше схожа на свого персонажа. У Мелісандри довге мідне волосся і бліда шкіра, тонка талія і незмінне намисто з рубіном, який вона ніколи не знімає.

 • Теон Грейджой
Гра престолів персонажі

Син-спадкоємець лорда Бейлон Грейджоя з Залізних островів. У 19-річного Теона темне волосся і зухвала посмішка. Після тортур Рамсі Болтона Теон втрачає багато ваги, а його волосся сивіє від пережитого. Його також позбавляють кількох пальців і зубів. Алфі Аллен в цілому схожий на свого персонажа хоча б усмішкою, а руки без кількох пальців, скоріше за все, було б складно щоразу відтворювати в серіалі.

 • Ар’я Старк
Гра престолів персонажі

Молодша дочка лорда Еддарда Старка з Вінтерфелла і його дружини Кейтілін Старк. Вона незалежна, не бажає в майбутньому стати леді і замість вишивання надає перевагу навчанню володіти зброєю. У книзі Ар’я худорлява, з сірими очима і темним волоссям. У неї худе обличчя, чого не скажеш про виконавицю її ролі Мейсі Вільямс. Однак на користь актриси грає той факт, що Мейсі спеціально навчилася фехтування лівою рукою, оскільки Ар’я – лівша.

 • Петір Бейліш
Гра престолів персонажі

Колишній майстер над монетою і член Малої ради при королі, пізніше за свої заслуги він отримав замок Харренхол, і став номінальним правителем Річкових земель. Досвідчений політик, який вміє маніпулювати людьми для отримання власної вигоди. Бейліш отримав своє прізвисько Мізинець через невеликий зріст. В оригіналі у нього гострі риси обличчя, темне волосся з вкрапленнями сірого кольору, і невелика борідка. Ейдан Гіллен в серіалі на нього більш ніж схожий.

 • Варіс

 • Брієнна Тарт
Гра престолів персонажі

Єдина дочка і спадкоємиця лорда Селвіна Тарта. Її батьківщина – острів Тарт, розташований у вузькому морі. Вона надзвичайно висока і мускулиста, з дитинства захоплюється бойовими мистецтвами. Брієнна – дуже вмілий воїн, хоче стати лицарем, але не може, тому що ніхто не хоче посвячувати жінку в лицарі. Проте, Брієнна добровільно прийняла лицарський кодекс. У Брієнни коротке світле волосся, обличчя у веснянках, злегка криві зуби і великі блакитні очі. Гвендолін Крісті дійсно схожа на Брієнну, проте набагато симпатичніше.

 • Тайвін Ланністер
Гра престолів персонажі

Глава дому Ланністерів, був одним з наймогутніших лордів Семи Королівств і, без сумніву, найбагатшим. Книжковий Тайвін – високий і стрункий, з голеною головою в різкому контрасті з його густою золотистою бородою. Незважаючи на деякі зовнішні відмінності, Чарльз Денс може похвалитися таким же пронизливим поглядом Ланністера.

 • Санса Старк
Гра престолів персонажі

Старша дочка лорда Еддарда Старка з Вінтерфелла і його дружини Кейтілін Старк. Була заручена з Джоффрі Баратеоном, але вийшла заміж за Тіріона Ланністера, а незабаром – за Рамсі Болтона. Згідно з текстом Джорджа Мартіна, Санса схожа на матір блакитними очима і густими рудо-каштановим волоссям. Вона красива, висока і граціозна. Софі Тернер майже точно відповідає опису її персонажа.

 • Джеймі Ланністер
Гра престолів персонажі

Лицар Королівської гвардії з великого дому Ланністерів. Він закоханий у сестру-близнюка Серсею. У Серсеї від Джеймі троє дітей. За книгою Джеймі неймовірно красивий, має всі риси Ланністерів – золотисте волосся і зелені очі. Однак в книзі, коли Кейтлін Старк звільняє Джеймі з полону, він голить голову, щоб в бігах його не видавала впізнавана в королівстві золотиста шевелюра, що Ніколай Костер-Вальдау в серіалі не зробив.

 • Дейенеріс Таргаріен
Гра престолів персонажі

Королева у вигнанні, мати драконів, дочка “Божевільного Короля” Ейріса II Таргаріена, поваленого з Залізного Трону під час повстання Роберта Баратеона. Чутки про вражаючу красу Дейенеріс поширилися далеко за межами Семи Королівств. Згідно з текстом Джорджа Мартіна, у неї сріблясто-світле волосся і фіолетові очі. Цього якраз не вистачає Емілії Кларк. Також після спалення останків Дрого, більшу частину мандрів по пустелі вона повністю лиса після того, як її волосся вигоріло в поховальному багатті.

 • Джон Сноу
Гра престолів персонажі

Бастард лорда Еддарда Старка з Вінтерфелла. Він не знає, хто його мати, Еддард не розкрив йому цю таємницю. Покинувши рідний дім, Джон приєднався до Нічної варти, однак був зраджени побратимами, убитий, а пізніше воскрес від рук Мелісандри. У книзі Джон більше схожий на Старка, ніж будь-який з його єдинокровних братів – темне волосся, сірі очі і довге обличчя. У Кіта Харрінгтона не зовсім той колір очей. Як і багато хто з молодих персонажів в шоу, Харрінгтон трохи старше, ніж Джон Сноу в книзі, який вступив в Нічну варту в 14 років.

 • Ігрітт
Гра престолів персонажі

Здичавіла з армії Манса, коханка Джона Сноу. Згідно з каноном Джорджа Мартіна, Ігрітт низькоросла, у неї кругле обличчя, кирпатий ніс, очі, які занадто далеко один від одного і викривлені зуби – з упевненістю можна сказати, що вона не зовсім красуня. У неї руде пишне волосся і Джон, в цілому, вважав її красивою. Роуз Леслі в серіалі, звичайно, ж набагато симпатичніше.

 • Тіріон Ланністер
Гра престолів персонажі

Молодший син лорда Тайвіна Ланністера. Він – карлик, тому змушений використовувати свій інтелект, щоб подолати упередження інших людей щодо себе. У книгах постійно говориться про його підкреслену потворність в порівнянні з братом і сестрою. У Тіріона різні очі – зелений і чорний, а також світле волосся з домішкаи темних пасм. Після битви на Чорноводній у Тіріона залишилося кілька шрамів, зокрема, карлику практично відрубали ніс. Пітер Дінклейдж зовсім не потворний, проте відмінно справляється з роллю. Його бойові шрами непомітні, в порівнянні з книгою, а ніс цілий. Напевно з книжковим описом гримувати актора перед зйомками було б набагато важче.

 • Міссандея
Гра престолів персонажі

Радниця Дейенеріс і рабиня в минулому, яка народилася на острові Наат. Знає 19 мов. Коли вона вперше з’являється в книгах, Міссандеї всього 10 років. У неї кругле обличчя, золотаві очі і темна шкіра. Для серіалу її “зістарили” – Міссандею грає 27-річна Наталі Еммануель.

 • Джофрі Баратеон
Гра престолів персонажі

Син короля Роберта Баратеона і Серсеї Ланністер, хоча справжнім його батьком є Джеймі Ланністер. У книгах, Джофрі описується як високий юнак, вище ніж Джон Сноу і Роб Старк, навіть якщо він молодший від них обох. У Джофрі довгі золотисті локони і глибокі зелені очі. І хоча Джек Глісон не зовсім схожий на свого персонажа, актор отримав лише похвалу за своє перевтілення в деспотичного Ланністера.

 • Кейтелін Старк

 • Еддард Старк

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!