Як узбеки спокійно переносять спеку, перебуваючи постійно під палючим сонцем

В останні кілька років україні з жахом чекають літа, так як аномальна спека літніх місяців продовжує бити всілякі рекорди. Однак якщо для нас виживати на спеці – справжня каторга, то жителі спекотних країн давно навчилися справлятися з впливом високих температур на організм. Нижче ми розповідаємо, як узбеки рятуються від спеки і чи варто нам йти на такі радикальні заходи.

Погода в Узбекистані

Сувору жарку погоду навіть за фізичними показниками далеко не всі можуть переносити з легкістю. Однак жителі південних областей і країн вже давно звикли до значних температур і навіть навчилися справлятися з ними.

Звичайна погода в Узбекистані складається з палючого сонця, задухи і гарячого повітря. Ця країна є однією з небагатьох на всій земній кулі, де досягнення 40°C в тіні нікого не дивує. Звичайно, постійно перебувати в такому середовищі неможливо без застосування будь-яких практик для того, щоб хоч трохи остудити тіло.

В силу цього місцеві жителі почали звертатися до різних народних традицій, що знижують температуру тіла. Узбеки прийшли до досить складного для організму методу – пити не холодний чай, як це роблять в більшості країн, а гарячий.

Незвичайне рішення

Суть цього методу полягає в тому, що має відбуватися інтенсивне виведення рідини з організму через піт. Так виходить, що тіло охолоджується через те, що люди навмисно нагрівають його до ще більших температур. Щоб процес пройшов правильно, потрібно дотримуватися кількох умов. По-перше, гарячого чаю має бути багато. По-друге, подібне чаювання краще не проводити в звичайному одязі.
Для того щоб виділення поту відбувалося на максимально високому рівні, потрібен спеціальний одяг. Якщо не дотримуватися останньої умови, то піт може виділятися в більш дрібних кількостях, а через це тіло нагріється ще більше, але не буде остигати. Тому важливо використовувати для охолодження тільки гарячі чаї, а одяг носити з натуральних тканин.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!