Як потрапити в рекомендації в Тік Ток? 6 простих кроків: хештеги, алгоритм та інші секрети

Рекомендації в Тік Ток – добірка роликів, індивідуальна для кожного користувача, яку компонує штучний інтелект. Це перше, що ви бачите, коли відкриваєте додаток – такої ж добірки немає більше в жодного користувача платформи.

Користувач може переглядати контент у трьох стрічках:

 • Передплати. Усвідомлений вибір користувача.
 • Результати пошуку за ключовими словами. Це вимагає активних дій і не всі користуються цим методом.
 • Рекомендації. Та сама стрічка, у якій відео пропонує алгоритм.

Щоб досягти популярності та швидкого зростання аудиторії, тіктокери намагаються потрапити у стрічку рекомендацій. Це приносить лайки, коментарі та передплатників.

Давайте крок за кроком розберемо, як потрапляти в рекомендації в Тік Току.

Крок 1. Зрозуміти, як працює алгоритм Тік Ток

Ніхто не знає абсолютно всіх секретів алгоритму – хіба що ті, хто цей алгоритм створював і допрацьовує. Але є кілька фактів, які вдалося вирахувати:

Як і в Інстаграмі, Фейсбуці та інших соцмережах, алгоритм підбирає стрічку відповідно до уподобань користувача. Реагуєте на відео з кошенятами – у вас буде більше відео кошенят. При цьому Тік Ток прагне підбирати наскільки можна різноманітний контент.
Правила часто змінюються, щоб тіктокери постійно вдосконалювалися.
Що далі, то складніше – рік тому можна було набрати мільйон передплатників на повторенні чужих вдалих відео, челенджах та дуетах, тепер треба працювати старанніше.
Перші перегляди надаються всім, а подальші залежать від якості відео.
Штучний інтелект здатний розуміти та аналізувати текст, зображення та відео з використанням технологій обробки природної мови та комп’ютерного зору. Це дозволяє платформі надавати користувачам контент, який вони знаходять найцікавішим.

Докладніше алгоритм вивчає новачків. На нових акаунтах відстежується будь-яка дрібниця:

зміст контенту – що або хто зображений у кадрі, які там предмети, чи не повторюються частини відео з ролика в ролик;
особливо ретельно відстежується, чи не порушує користувач правила платформи;
дотримання авторського права – чи немає у відео фрагментів чужих роликів;
спосіб зйомки – на камеру телефону, захоплення екрана, зйомка екрана ноута, анімація;
використання редактора – де змонтований ролик: у редакторі ТТ або в іншому, чи використовуються фільтри;
музика – наскільки трендова музика, своя або бібліотека ТТ;
слова та опис до відео;
хештеги.

Виходить щось подібне до випробувального терміну – якщо протримаєтеся на перших відео і покажете результат, далі буде простіше. І тут дуже (ну просто ДУЖЕ) важливо, як заходитимуть ваші перші ролики, якими будуть перші перегляди та взаємодії.
На що алгоритм звертає увагу, коли вирішує, які саме відео просувати в Тік Ток?

Щоб збільшити шанс попадання в рекомендації, потрібно пам’ятати дуже багато нюансів, як працює алгоритм Тік Ток. Алгоритм оцінює будь-які взаємодії користувача з вашим контентом:

 • перегляд відео до кінця та час перегляду,
 • повторний перегляд,
 • лайки,
 • коментарі,
 • відправки другу,
 • підписка на обліковий запис користувача.

Також на кількість переглядів можуть вплинути:

 1. країна проживання,
 2. пристрій,
 3. мова.

Причому країна проживання впливає більше ніж мова. Ось два акаунти, лівий ведеться російською, правий – англійською, але при цьому автор знаходиться в Латвії і створює контент, який актуальний для Прибалтики. Відповідно, алгоритм показує відео жителям цих країн, і передплати надходять звідти.

Алгоритм дивиться на різні метрики та їх поєднання. Найменше він звертає увагу на кількість лайків та коментарів, а найбільше на відсоток огляду відео, надсилання другу та збереження відео в закладки. Більше шансів потрапити у рекомендації у відео, які користувачі дивляться хоча б більше 50% тривалості ролика, тому короткі ролики найчастіше в топі.
Якщо алгоритм бачить, що ці дії виконуються, це зелене світло для просування в рекомендації – платформа розуміє, що ролик цікавий, і прагне показати його більшій кількості користувачів.

Крок 2. Знати та дотримуватися правил та умов Тік Ток

Як і в будь-якій соцмережі, у Тік Ток є свої правила. Загалом вони лише відповідають здоровому глузду та прагнуть убезпечити користувачів та їх авторські права.

Порушення правил Тік Ток може спричинити видалення забороненого контенту або всього акаунта, а також урізання переглядів – це називається “тіньовий бан”. Через порушення можна втратити аудиторію та контент.

Крок 3. Відмовитися від застарілих прийомів та прийомів, які застосовують в інших соцмережах

Тік Тік постійно змінюється, алгоритми вдосконалюються та змушують авторів змінювати стратегію, покращувати свій контент та створювати ролики, які найбільше відповідають платформі. Буквально кілька років тому можна було заливати відео середньої якості, просуватися за рахунок чужих ідей та заливати прохідні відео. Сьогодні якість контенту на платформі покращилася, щоб справлятися з конкуренцією, настав час забути про деякі прийоми, які працювали (або хоча б не шкодили) раніше.

1. Заливати відео з інших платформ.

Кожна платформа має свої формати та фішки, які працюють. Не варто заливати відео, яке ви монтували спеціально для Ютуба чи Інстаграма. Як правило вони не підходять за тривалістю, фільтрами, а особливо форматом. Горизонтальні відео з Ютуба або ролики з масками Інстаграма зайдуть гірше, ніж відео, змонтовані у вбудованому редакторі ТТ.

2. Закликати ставити лайки та коментувати.

Алгоритм став звертати менше уваги ці показники. Якщо закликати користувачів якось взаємодіяти з контентом, то нехай це будуть заклики підписатися, поділитися відео або обов’язково подивитися ролик до кінця. Але враховуйте, що тоді наприкінці має бути цікава розв’язка, щоб глядач не почував себе обдуреним.

3. Залишати найкращі ролики на потім.

Викладати ролики за принципом “спочатку середні, а найкращі на потім” – провальна стратегія. Алгоритм вважає, що як автор ви слабші, ніж ви є. Викладайте відразу найкрутіші відео, щоб Тік Ток зрозумів, що ви – перспективний контентмейкер, і треба просувати ваші ролики.

4. Заливати кілька відео в день.

Коли авторів було менше, можна було брати за кількістю. Зараз краще випустити 1 крутий ролик замість 3-5 середніх. З такою стратегією не тільки самі відео частіше набиратимуть тисячі переглядів, але й ваша стрічка Тік Ток виглядатиме солідніше. Пам’ятайте, що видалення відео, яке не зайшло, не подобається алгоритму. Їх доведеться залишити у стрічці, і вони псуватимуть загальну картину.

5. Хештеги, пов’язані з рекомендаціями.

Немає сенсу ставити хештеги на кшталт #рекомендації, #хочувтоп, #ріки і т.п. Усі хочуть у рекомендації, там і так велика конкуренція, а хештегів у вас обмежена кількість. Тому краще вибирайте ті, які відповідають змісту відео – за ними ролик можуть побачити зацікавлені люди, подивитися до кінця та підняти статистику.

Крок 4. Розуміти, як потрапити в рекомендації Тік Ток та використати всі трендові прийоми

Отже, ми знаємо, як працює алгоритм, чого не можна робити на платформі і що вже не працює. А як автор може просунути ролики у рекомендації? По-перше, вплинути на показники залученості – викликати у глядачів інтерес та бажання виявляти активність. Що для цього потрібно?

Слідкуйте за трендами та челенджами.

І намагайтеся зробити краще. На цьому все ще тримається більшість тфктокерів. Якщо відео з чиєюсь блискучою ідеєю потрапило до рекомендацій, то й ваше може. Тільки не займайтеся відвертим плагіатом.

Готуйтеся до зйомок та складіть контент-план. Часто популярні відео – це результат великої роботи, а не хвилинна імпровізація. Придумайте сюжет, складіть розкадрування, знайдіть хороше тло і реквізит. Покажіть людям історію.

Використовуйте заклик підписатися всередині відео або в останньому кадрі. Хороший прийом – розповісти про користь каналу, а потім закликати передплатити.

Заморочіться з монтажем та випускайте креативи. Спробуйте щось із “вау-ефектом”: небанальний сюжет, цікаві переходи між кадрами, ідеальна відповідність музики та картинки.

Використовуйте для відео цікаві обкладинки. Так користувачі при переході на ваш обліковий запис “залипнуть” на інших відео, додадуть вам переглядів і дадуть сигнал алгоритму, що у вас цікавий профіль.

Накладайте на відео трендову музику. Тік Ток відбирає в свою соцмережу багато музики, що чіпляє, під яку відео виглядають крутіше. Було багато випадків, коли невідомий артист випускав трек, він потрапляв до Тіка Току, а потім трек ставав популярним на Ютубі. Серед усіх треків є особливо популярні пісні – спробуйте вибрати щось із них.

Використовуйте релевантні хештеги. Наявність хештегів допомагає і алгоритмам, і користувачам. По релевантних хештегах користувачі можуть знайти вас у пошуку, а алгоритм може зрозуміти, про що ролик, і кому його показувати. Ролики з правильно підібраними хештегами знайдуть свою аудиторію.

Крок 5. Переконатись, що ваше відео потрапило у рекомендації

Для цього потрібно відслідковувати аналітику в Pro-акаунті. Якщо ви ще не перейшли на Pro-аккаунт:

 1. Відкрийте головну сторінку профілю та зайдіть у налаштування (три точки у верхньому правому куті).
 2. У меню вибираємо “Управління обліковим записом”.
  “Переключитися на Pro-аккаунт”.
 3. Виберіть тип – “Автор” або “Бізнес”.
 4. Оберіть категорію.
 5. Додайте номер телефону.
 6. Якщо ви захочете, ви завжди зможете повернутися до особистого профілю.

Далі ви зможете дивитися аналітику профілю – як для всього облікового запису, так і для окремих відео. Щоб дізнатися, звідки відео отримало перегляди, натискаємо на 3 точки праворуч, а потім “Аналітика”.
Тут буде багато корисних даних. Найбільше цікавить нас пункт “Типи джерел трафіку”. Тут відображаються джерела перегляду ваших роликів – розділ рекомендацій або сторінка профілю.

Крок 6. Підписатися на акаунти з трендовими відео

Надихайтеся чужими вдалими роликами та створюйте свій унікальний контент. Подивіться трендові ідеї, техніки зйомки, оформлення відео та зміст роликів у успішних тіктокерів.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!