Як Клеопатра пила оцтову кислоту, а товстун виграв забіг: 4 хитрих парі в історії


Хто з нас не любить посперечатися? Часом просто проявляючи впертість, часом – від нудьги, а іноді навіть – щоб зав’язати цікаву бесіду. Зовсім інша справа – парі. Їх укладають нечасто і завжди всіма силами намагаються виграти: що в давнину, що в наші дні. І сьогодні нам хочеться розповісти вам про чотири найцікавіші суперечки такого роду.

Клеопатра і її найдорожче вино

Відрізняючись неординарною хитрістю, цариця Єгипту уклала парі, свідомо знаючи, що виграє, інакше б вона не стала ризикувати. Суть полягала в наступному: Клеопатра заявила одному зі своїх коханців, що за одну вечерю може випити вина на нечувану суму 10 мільйонів сестерціїв. Чоловік вирішив, що це фізично неможливо, і погодився брати участь в парі. Цариця ж продемонструвала, що знання – це сила. А саме: заздалегідь налила в свій келих оцтової кислоти, а під час бенкету демонстративно опустила в нього дорогоцінну чорну перлину. Зрозуміло, що випити такий напій відразу було б небезпечно для життя, але цариця почекала, поки перли вступлять в реакцію з оцтом і розчиняться, нейтралізувавши його. Переможно випивши такий склад, Клеопатра виграла парі. Адже вартість перлини якраз і становила зазначену суму.

Думав, що знає про жінок все

Багато серцеїдів в історії щиро переконані, що, подібно до екстрасенсів, здатні зчитувати всі мотиви жінки і навіть її найпотаємніші думки. Приблизно такої ж думки сам про себе дотримувався знаменитий письменник Оноре де Бальзак. Одного разу він посперечався з другом, що відразу, з одного погляду визначить національність і спосіб життя двох перших пересічних дівчат. Першу він зарахував до загону волелюбних француженок, що мають купу коханців, другу визначив як доброчесну мати сімейства англійського походження. Конфуз в тому, що в реальності все виявилося із точністю до навпаки. Так що, навіть найдосвідченіші серцеїди дарма судять завжди лише по зовнішності.

Граф Беррімор, який програв забіг м’ясникові

Ще одне відоме парі було програно графом, колишнім вельми непоганим спортсменом, звичайному м’ясникові, що володіє зайвою вагою, задишкою, але чималою хитрістю. Останній викликав графа Беррімора на спір, заявивши, що випередить його в бігу, але лише за двох умов. Якщо його світлість дасть йому фору 35 метрів, і якщо він сам вибере місце для змагання. Граф, абсолютно впевнений у перемозі, зарозуміло погодився. Все з’ясувалося пізніше. Хитрий м’ясник вибрав для змагання одну з найбільш вузьких вулиць міста і, стартувавши раніше, встиг “закупорити” собою дистанцію. Словом, він не міг не виграти. Граф без обману виплатив належну переможцю суму. І, напевно, зарікся вважати себе кращими за інших.

Безфамільний хитрун Білл і дівчина Дебора

Остання історія швидше схожа на байку, ніж на реальний випадок, хоча, хто зна? Пропонуємо нашим читачам вирішити, наскільки вона правдива, самостійно. Суть в тому, що одного разу студентка на ім’я Дебора приїхала в гості до невеличкого містечка і побачила шикарну машину, припарковану біля одного з будинків. Яке ж було її здивування, коли з’ясувалося: її господар – зовсім не мільйонер, а звичайний старий Білл (його прізвище історія нам не зберегла). Останній розповів їй, що багатий завдяки виграванням майже всіх укладених ним парі. Коли Дебора не повірила в цю заяву, літня людина запропонувала їй дуже дивне парі. А саме, посперечатися на 100 фунтів, що вже в кінці тижня у неї на стегні буде помітний синець. Дівчина охоче погодилася і дні, що залишилися охороняла цю частину тіла як зіницю ока. З гордістю продемонструвавши стегно Біллу, Дебора з торжеством забрала належні їй 100 фунтів. А через секундну паузу уточнила, як же насправді старий став багатий, якщо так легко програв їй дріб’язкове парі. На що хитрун безтурботно усміхнувся і сказав, що у випадку з Деборою він, звичайно, програв. Але після укладеного з нею парі він посперечався з кількома чоловіками на пристойні суми, що симпатична дівчина за власним бажанням дозволить йому оглянути своє стегно.

Питань більше у Дебори не виникло. Як і бажання ще хоч раз укласти парі. А ви коли-небудь сперечалися на щось серйозне?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!