Ганс Трапп – антипод Санта-Клауса з Франції, який крав дітей

Ми розповідали про Крампуса, яким колись лякали дітей деяких європейських країн. Однак Крампус був не єдиним жахливим супутником Святого Миколая на Різдво: у Франції з ним ходив Ганс Трапп. І на відміну від Крампуса, Ганс мав реальний прототип.

Легенда про жахливого Ганса Траппа

Ганс Трапп століттями супроводжував Санта-Клауса на сході Франції та карав неслухняних дітлахів. Якщо Санта дарував подарунки, то Ганс завдавав побої.

Втім, Трап не був таким страшним, як його австрійський сорат Крампус, адже він був справжньою людиною. Колись Трапп був багатієм, який продав душу дияволові.

Легенда свідчить, що лицар Ганс фон Трота (Hans von Trotha), відомий також як Ганс Трапп, був дуже жадібним, любив гулянки та крав гроші у простих людей. Саме за це папа римський відлучив його від церкви. Після цього Ганс вирішив продати душу дияволу, щоб продовжувати вдаватися до гріхів. Звичайно, незабаром він почав і поїдати плоть маленьких дітей.

Люди не змогли терпіти таку людину в суспільстві і вигнали її. Після цього Ганс оселився в лісі і став одягатися як справжнє опудало.

Він часто ходив у чорному плащі, а під одяг набивав солому. Однак, навіть живучи в лісі, він продовжував ласувати людиною: Трапп заманював у хащі лісу діточок, щоб скуштувати їх на обід.

В результаті Господь не зміг дивитися на всі ці жахливі гріхи і вразив його ударом блискавки. На жаль, Ганса це не зупинило. Більше того, його дух отримав ще й роботу: він став супроводжувати Святого Миколая на Різдво з виховною метою. Особливо він популярний у регіоні Ельзас-Лотарінгія на кордоні Франції та Німеччини. Трапп завжди приходив на Різдво у своєму плащі, гримів ланцюгами і вибирав неслухняних дітей, щоб їх з’їсти, або завдавав їм побої. Втім, іноді легенду пом’якшували: Ганс лише розповідав про свої гріхи, наставляючи дітей на правильний шлях і переконуючи їх бути доброчеснішими.

Лицар, який кинув виклик церкві

Ганс Трапп, як ми вже сказали, існував насправді, але він, звичайно ж, не їв дітлахів і не був вигнаний до лісу. Народився він у 1450 році у родині знатного аристократа. Однак він був останньою дитиною і не зміг успадкувати нічого з майна батька. За гарну службу курфюст подарував йому два замки та землі, і тим самим розлютив місцевого абата. Настоятель вважав, що Трапу дарували землі, які належать церкві. У результаті між лицарем і абатством розпочалася справжня війна, яка завершилася тим, що Ганса зрадили анафемі.

Помер Ганс він у 1503 році в одному зі своїх замків, відлучений від церкви. Він лише протистояв абатству, проте кого хвилюють ці дрібниці, коли натомість можна “виховувати” дітей черговою різдвяною страшилкою?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!