Гонки на картах або як зарядитись адреналіном на весь робочий тиждень, цікаві факти

Гонки на картах, простих гоночних автомобілях без кузова, здаються на перший погляд захоплюючим хобі, проте це повноцінний вид автоспорту. Швидкість карта може досягати 260 км/год, тому не дивно, що багато переможці дитячих чемпіонатів по картингу в майбутньому стають професійними гонщиками.

Цікаві факти про картинг, історію виникнення та розвиток цього спорту.

Катання з гірок на безмоторних візках та інших пристосуваннях — одне з давніх дитячих розваг, яке дало початок іншого хобі, джерела самого картингу. Вважається, що картинг почався від хобі американських військових льотчиків після Другої світової війни. Льотчики влаштовували гонки по льотному полю на візках для підвозу авіабомб. Професійно вирішив зайнятися картингом пілот і механік Арт Інглс, який започаткував першу компанію з виробництва гоночних картів і представив публіці перший карт в 1956 році.

До 1960 року картинг вже став масовим явищем в США, Великобританії та інших європейських країнах, в тому числі і в СРСР, де вогнищем картингу став Харківський автодорожній інститут. У цьому ж році Міжнародна федерація автоспорту визнала картинг офіційним видом автоспорту. Через 4 роки був проведений перший чемпіонат світу. У ньому брали участь картки з об'ємом двигуна 100 кв. см. до Речі, картинг став другим видом автоспорту після «Формули-1», за яким стали проводити чемпіонат світу.

Швидкість карта залежить насамперед від його класу. Карти самого вищого класу Суперкарт можуть розганятися до швидкості 260 км/ч. Найбільша ж зафіксована швидкість карта — 407 км/ч. Вона була досягнута в результаті установки на карт реактивного двигуна.
Картинг може бути професійним і аматорським. В аматорському картингу використовуються більш прості малопотужні карти, здатні розганятися до 60 км/год. до Речі, не можна отримати спортивний розряд, катаючись в прокатному картингу. Він, як і дорослі класи з малопотужними картами, відноситься до аматорського увазі картингу.

У кожній країні можуть бути свої національні класи для гонщиків, але, як правило, брати участь в офіційних змаганнях з картингу можна з 5-8 років. Більшість іменитих пілотів «Формули-1», у тому числі Міхаель Шумахер, Фернандо Алонсо, Себастьян Феттель і багато інших, в дитинстві не тільки захоплювалися картингом, але і завойовували призові місця на різних змаганнях.

Картинг ідеальний для початкових гонщиків 

Для більшості призерів Формули-1 (Міхаеля Шумахера, Міка Хаккінена, Фернандо Алонсо та інших) саме цей вид автогонок став першою сходинкою в автоспорт. Шалена популярність цього виду автоперегонів обумовлена тим, що автомобіль у картингу коштує дешевше будь-якого гоночного автомобіля і досить безпечний. Крім того, в наш час можна перевірити твердість свого наміри освоїти автогонки, не купуючи автомобіль, а просто беручи карти напрокат на спеціальних прокатних трасах. Типовий прокатний карт має чотиритактний двигун потужністю до 9 л. с. і автоматичне (відцентрове) зчеплення. У нього досить невисока швидкість, що дає можливість відчути динаміку автогонок без загроз безпеки. Стандартні розцінки на майданчиках прокатного картингу – від 250 рублів за 10-хвилинний заїзд, в залежності від дня тижня, часу доби.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!