Декілька рідкісних і цікавих фактів

  • Відомий німецький філософ Карл Маркс, який вивчав основи класової боротьби, ніколи не бував в Росії, незважаючи на те, що саме його вчення стало основою комуністичного руху.
  • Всупереч поширеним думкам, найсолонішою в світі водоймою є не Мертве море, а озеро Ассаал в африканській республіці Джібуті. У літрі цього озера розчинено 400 грам солі, в Мертвому – "всього" 340 грам. Якщо ви хочете відвідати це чудове місце, не забудьте взяти пов'язку на обличчя (повітря там огидно пахне) і міцне взуття, щоб не подряпати ноги об кристали солі, що знаходяться на берегах озера.
  • Людина найчастіше позіхає, коли відчуває сонливість. Крім цього, вона позіхає, коли нервує, коли виходить на свіже повітря або навіть просто без причини. Наприклад, собаки теж позіхають від нудьги, збудження або втоми.
  • Єгипетський сфінкс має дефект зовнішності – у нього практично повністю відсутній ніс. У свій час вважалося, що це справа рук, вірніше гармат Наполеона, але ця версія не має підтвердження. На сьогоднішній момент основною причиною відсутності носа у монумента вважається ерозія та інші природні явища.
  • Більшості котів шкідливо пити молоко. Незвичайно, але факт – при вживанні молока дорослим котом у нього розвивається розлад шлунка і метеоризм. Набагато корисніше замість молока попоїти вашого улюбленця чистою водою.
  • У перших Олімпійських іграх крім спортивних змагань були також інтелектуальні ігри. Пізніше цю традицію намагалися відновити і в 1912 році, коли до традиційних видів спорту були додані архітектура, малювання, скульптура, музика і література. Вражаюче, але ці види "спорту" були присутні в олімпійських змаганнях аж до 1948 року, потім були скасовані через участь в них професійних художників/музикантів/скульпторів.
  • Думаємо, ви чули, що найбільший дирижабль в історії – "Гінденбург" – зазнав аварії через те, що був наповнений воднем. Якщо подивитися на фото і почитати парочку статей у жовтій пресі, можна подумати, що всі пасажири і члени екіпажу загинули, але це не так. З 132 пасажирів загинули 35 осіб, а решта 97 успішно врятувалися.
  • Першою людиною, котра перетнула Атлантику без посадки, був зовсім не Чарльз Ліндберг в 1927, а двоє британських пілотів – Джон Алькок і Артур Броун, які вчинили переліт в 1919 році, тобто за 8 років до Ліндберга. Фактично, до моменту, коли Ліндберг здійснив свій відомий політ, цю подорож здійснили як мінімум 81 чоловік.
  • Існує ще одна популярна омана про те, що слони приходять вмирати на особливі слонячі кладовища, розташовані в секретних місцях джунглів. Ця думка з'явилася через те, що останки слонів часто знаходять у великій кількості на обмеженій площі. Вчені, які досліджували поведінку цих тварин, визначили, що старі слони часто йдуть в джунглі, ближче до джерел води, так як у них не вистачає сил на те, щоб здійснювати переходи до водопою. Там вони згодом і вмирають, що з часом призводить до скупчення слонячих скелетів.

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!