Цікаві факти про ГМО

Генетично модифіковані організми – три страшних слова, якими лякають людей з преси і телебачення. Народ чув про те, що ГМО можуть зробити з людини мало не мутанта, але про ці організми досі знають дуже мало. Основними аргументами проти ГМО, є ризик вибудовування транс генів в людські гени.

Отож, що нам потрібно знати про ГМО:

  • Найбільш часто ГМО можна зустріти в таких продуктах, як: кондитерські вироби, кетчуп, ковбасні вироби, дитяче харчування, в якому є соя, шоколад. Багато сортів сухофруктів покривають маслом, яке отримують з генетично зміненою сої.
  • ГМО-продукти потребують набагато менше в пестицидів, інсектицидів і гербіцидів. Вони мають високу врожайність, порівняно з традиційними селекційними видами. Це допомагає істотно знизити ціну на продукти.
  • Процес пересадки генів здійснюється за допомогою генної гармати – апарату, що передає частки важких металів. Найперша гармата була проведена з автоматичного забивателя цвяхів.
  • У США з'явилася полуниця з геном риби, що живе в полярних районах. Тепер ця рослина більш стійка до морозів.
  • У Китаї вирощують рис, зростаючий в посуху і спеку. Ген проліска, впроваджений в картоплу, допомагає останньому бути витривалим до шкідників.
  • Перед тим, як вивести на ринок ГМО-продукти проходять сувору перевірку. Ці продукти проходять приблизно 9000 проб. Це займає 10-15 років! Але ніхто не контролює скільки хімікатів використовують фермери для вирощування традиційних культур.
  • Наклейка "Без ГМО" не означає, що в продукті його немає. Це говорить про те, що товар тестувався на допустимий вміст цих організмів. Якщо немає цієї наклейки, то це не є гарантією відсутності в товарі модифікованих організмів.

  • Протягом життя кожна людина з'їдає пару десятків кілограмів сторонніх ДНК зі звичайних продуктів.

Люди мають право знати, що саме вони купують, чим годують своїх дітей. Інформація повинна бути на етикетці достовірною і не мати маркетингового підтексту.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!