Цікаві факти про дайвінг

Дайвінг – це один із мега крутих активних видів відпочинку, який користується величезною популярністю у всьому світі. Той, хто наважився зануритись під воду хоч би раз, назавжди запам’ятає це незвичайне поєднання страху із відкриттям для себе чогось дивовижного, що сплескує адреналіном в крові. Під водою кишить зовсім інший вимір життя, де панує спокій, оточений красою та різноманітністю живих істот. Пізнання для себе чогось нового, незвіданого – це завжди буря позитивних емоцій, тому професійні аквалангісти ніколи не зупиняються на досягнутому, а ставлять для себе за ціль ще більш недоступні місця.

Багато людей так і не ризикують зануритись під воду, оскільки нещасні випадки смерті таки фіксуються, страх патонути у морських глибинах відчувають багато людей. Але підводне плавання вважається цілком безпечним, статистика свідчить, що одна смерть припадає на 211, 864 занурень. Насправді, за кермом автомобіля, граючи в футбол, гольф, стрибки з парашутом викликають значно більшу кількість смертей, ніж підводне плавання.

Цікавим є те, що зустріч з акулою є одним з головних страхів людей, коли вони думають про дайвінг. Багато дайверів мріють побачити акул під час занурення, але для деяких, це, як і раніше, викликає занепокоєння. Варто їх попитати, чи знають вони про те, що кокосові горіхи являють собою набагато більшу небезпеку, ніж акули у океані? Приблизно 150 чоловік гине щороку від падіння кокосів, оскільки вони дійсно важкі і їх падіння з великої висоти створює набагато більшу небезпеку, аніж напад акули. 

Наскільки глибоко можна зануритись?

Світовий рекорд глибокого занурення становив 1044 футів південноафриканським водолазом Нуну Гомешом у  2005 році. Занурення тривало 12 годин і 20 хвилин, з яких на спуск були використані тільки 14 хвилин. Гомесу також належить рекорд щодо занурення у найглибшу печеру – на 927 футів. Найглибша западана в Тихому океані – Маріанська, довжиною в сім миль підкорилась у 1960 році Пікару та Дону Уолшам, які за допомогою міні-субмарини досягнули її глибини. 

Як довго людина може залишатись під водою?

Час перебування дайвера під водою залежить від того чи вона солона, чи прісна, холодна чи тепла, чи це відкрите море, чи обмежене водоймище, а також від типу обладнання. Але найдовше занурення у теплій воді було зроблено влітку 2013 року, коли британець Шон Макгаерн провів 49 годин і 56 хвилин на дні Середземного моря. За його словами, такий тривалий відрізок часу він провів під водою завдяки тому, що відволікав себе думками, адже був дуже зайнятий – прибирав дно від сміття. 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!