Цікаве про те, як знайти друзів

Людей зближує спільна справа або проведення часу. Коли ми були дітьми, дружба виникала сама собою, тому що ми день у день спілкувалися з однолітками в школі, у дворі або в літньому таборі. Не треба було нікого вмовляти, кликати в гості, намагатися комусь сподобатися. У більш старшому віці є свої приклади – студентська або армійська дружба, що залишається міцною протягом десятиліть.

На жаль, для більшості дорослих людей єдина ситуація, в якій їм доводиться спілкуватися з дня на день з одними і тими ж людьми – це робота. Але що робити, якщо у вас неприємний колектив або ви не працюєте?

Як знайти друзів і утримати їх

На жаль, у дружби за інтересами є серйозний недолік. Мабуть, ви це і самі помічали – в будь-яких спільнотах дружба рідко виходить за рамки цього самого співтовариства. Яскраво це проявляється на роботі – ви можете бути нерозлийвода в офісі, але у позаробочий час абсолютно не перетинатися. І коли ви залишаєте співтовариство (звільняєтеся, відраховуються, перестаєте ходити в клуб або на тренування і так далі), дружба закінчується.

Доктор Шаста Нельсон у своїй книзі «Friendships Do not Just Happen!» називає подібні кола спілкування, об'єднані спільною метою або загальним часом, «контейнерами». Якщо ви дружите тільки всередині "контейнера", то дружба сама не вийде за його межі. Щоб її випустити, ви повинні самі розвивати дружні стосунки.

З одного боку, ви повинні якомога частіше спілкуватися і проводити час всередині спільноти. З іншого, вживати невеликі кроки, що виводять вас за її рамки. Наприклад, ви можете запросити колегу в гості на вечерю, сходити в кіно, з'їздити на шашлики або разом погуляти з дітьми. Чим більше частин вашого життя будуть стикатися, тим ближчими ви станете.

Це, до речі, до питання, чому з часом у нас стає так мало друзів. Дослідження, яке проводиться в Університеті Утрехта (Нідерланди) показало, що в середньому ми втрачаємо половину друзів кожні сім років. Хоча мені здається, що це відбувається набагато швидше.

І, найголовніше – якщо ви хочете, щоб вами зацікавилися інші люди, то самі станьте цікавою людиною. Не сидіть на місці, розширюйте кругозір, пробуйте нові цікаві речі і заняття і якомога менше думайте про те, що ви можете опинитися нецікавим для інших. І люди потягнуться до вас. Зрештою, нас сім мільярдів, і всі ми різні.

Загалом, шукайте друзів, дружіть і будьте щасливими!

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!