Чи варто дружити з колишніми?

Відносини відносинам ворожна. Бувають випадки, коли розставання проходить настільки болісно, ​​що варіант "дружити" – це як удар в спину. Коли ж люди розходяться більш-менш мирно, то згодом можуть скластися доброзичливі приятельські стосунки. Але чи варто підтримувати ці відносини? Проаналізуємо разом.

Дружбою складно назвати те, що складається між колишніми закоханими. Швидше за все, двоє будуть вести себе як знайомі, у яких є чіткі рамки дозволеного в спілкуванні. Багатьом, до речі, незрозумілий механізм такого спілкування. Якщо розійшлися, значить, не було спільної мови, любові? А якщо спілкуються, то, отже, їм цікаво разом і любов ще не пройшла. Суть спілкування з колишніми, дійсно, складно зрозуміти. Поки не зіткнешся з цим вживу на випадку з кимось близьким або на власному прикладі. Тоді і відкривається ще одна грань людських відносин – дружба з колишніми.

Є два так званих види колишніх. Перший – колишні чоловік та жінка, коханці і коханки, у яких немає спільних дітей. Другий – колишнє подружжя, які мають спільних дітей. Це різні види відносин і, отже, підхід до теми продовження спілкування теж різний.

Відносини без наслідків

У першому випадку обом потрібно вирішити, чи хочуть вони залишатися "на зв'язку". Багато хто вважає так: якщо вже йти, то не обертаючись. І це вірно. Існує, правда, одне "але". Розлучатися краще без взаємних образ, простивши щиро свою колишню половинку. Інакше відпустити відносини в минуле не вдасться. Може трапитися, що образи з минулих відносин будуть перенесені в справжні з новою людиною. Нижче ми зупинимося на темі образи, які тісно пов'язані з розставанням і подальшими стосунками з колишніми.

Але є люди, які змушені або хочуть продовжувати спілкуватися. Їх може пов'язувати наявність спільних захоплень, інтересів, друзів, робота, один під'їзд… Звичайно, якщо відносини засмутили, а спілкуватися доведеться все одно, то краще, щоб зустрічі були більш-менш нейтральними. Не обов'язково дружити, але вітатися, разом брати участь в заходах варто, якщо це не обтяжує і не завдає душевного болю.

Іноді хтось із колишніх коханих хоче спілкуватися, сподіваючись на можливість реваншу. Ось тут потрібно бути обережнішим. Краще не залишатися наодинці і не провокувати один одного підсвідомо, справа може закінчитися спонтанним сексом, після якого почуття бувають найнеприємнішими – від огиди до ненависті.

Ображені не бувають щасливими!

Образа – це незадоволене очікування чогось від іншого. Іншими словами, людина сподівається, що її бажання буде виконано. Невиконання цього бажання викликає фрустрацію (негативний стан марних очікувань, коли реальність не збігається з бажаннями), яка трансформується в почуття образи, агресії, пригніченості, депресії, неврозу.

Щоб пробачити, потрібно зрозуміти, що образа – це не чиясь вина перед вами. Образа – це ваше особисте відчуття, адже марні очікування це не що інше, як помилкова думка. ЇЇ потрібно прийняти, так, трапилося, так образилася або образився. Але прийшов час простити, щоб не переносити ту ж марність надій на нові відносини. Існує безліч технік, які допомагають впоратися з образою і, головна їхня мета – допомогти пробачити кривдника.

Техніки відрізняються, але сенс кожної в тому, щоб навчити людину брати на себе відповідальність за свої почуття, проживати їх і відпускати. І тільки після того, як з образою покінчено приходить час для прощення. Пробачити – це теж величезна душевна робота, але саме завдяки прощенню можна легко і невимушено навчитися спілкуватися з колишнім коханим або коханою, будувати відносини з новими людьми на новому, вищому рівні.

Якщо є діти

У другому випадку ситуація інша. Шлюб розпався, але спілкування варто продовжувати. Чоловік і жінка вже стали батьками. Діти потребують батька і матері. Тому потрібно докласти максимум зусиль, щоб між дитиною і батьком зберігся зв'язок. А такий зв'язок, хочеш – не хочеш, змушує до спілкування між колишнім подружжям. Їм потрібно разом говорити про багато моментів виховання і забезпечення дітей. І в цьому випадку, якщо вже не вдалося зберегти сім'ю, варто постаратися налагодити спокійні партнерські відносини між батьками. Образи теж потрібно постаратися розібрати, щоб вони не заважали виховувати щасливих, не обтяжених батьківськими сварками, дітей.

Ревнощі

Після розставання хтось зазвичай знаходить собі нову любов, починається новий виток відносин. І тут потрібно пам'ятати один важливий момент. Якщо нинішній партнер ревнує до минулого, не обов'язково припиняти спілкування назавжди. Ревнощі говорять про недовіру. Поки її немає між коханими, краще на якийсь час відкласти приятельські бесіди з колишніми, інакше вас просто не зрозуміють. А поки варто зайнятися зміцненням нового союзу.

До речі, чоловіки рідко вміють дружити з колишніми супутницями. У деяких людей завдяки продовженню спілкування починає жевріти надія на можливість все почати спочатку. І нинішній супутник на тому ж підсвідомому рівні відчуває небезпеку, тому і ревнує. Таку нездорову атмосферу потрібно ліквідувати.

Зовсім інша розмова буде у тих, хто спілкується з колишнім подружжям, бо у них є спільні діти. У цьому випадку варто багато і довго говорити з тим, хто поруч з вами зараз. Потрібно пояснити, що колишнє життя неможливо викреслити хоча б з тієї причини, що ви любите своїх дітей і не хочете, щоб ті були тільки з одним з батьків. А оскільки дітей потрібно виховувати в більш-менш рівних напрямках, то і доводиться спілкуватися з колишньою дружиною або чоловіком.

Підводячи підсумок, зауважимо, що бажання підтримувати дружбу з колишніми має бути обопільним. Якщо хтось не хоче цього, потрібно поступитися і розлучитися гідно. Раз вже відносини розірвані, то не варто намагатися їх будувати по-новому без спільного прагнення до цього.

Але якщо колишнім все-таки вдалося розійтися мирно, залишившись при цьому хорошими знайомими, то це говорить про зрілість і самодостатність обох.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!