Чому у японських світлофорів синій сигнал замість зеленого

Зелений, жовтий, червоний – самі звичні для нас кольори світлофора. Але чи знали ви, що у японців світлофори, по суті, зелені, але з синім відливом? І винні в цьому лінгвісти! Як так вийшло? Зараз все детально розповімо.

Плутанина з кольорами

На сьогоднішній день у японців ми до сих пір можемо наштовхнутися на предмети, які по суті зеленого кольору, а по всім позначенням – синього. Продавці фруктів і овочів можуть запропонувати вам сині яблука, а за фактом фрукт виявиться зовсім не синім. Подібна ситуація і з синім бамбуком, який на ділі зовсім іншого кольору і вигляду. Ось з цього ж алгоритму і сталася плутанина з японськими світлофорами на вулицях.

Чому синій, і чи синій взагалі

Спочатку віконця на світлофорах світилися стандартним кольором, як і повинно бути, яскраво-салатовим. Але навіть не дивлячись на цей факт, в усій державній документації, навіть в банальному зводі правил для автомобілістів колір світлофора був вказаний як “ao” – синій, а не як належить – “midori”. Причому, у всіх світових статутах було зазначено, що колір, що позначає команду “вперед”, повинен бути винятково яскраво-салатовим. Втрутилися вчені-лінгвісти з Японії, які встали на противагу і відмовилися від стандарту і позначення зеленого кольору у всіх документах.
Втрутилася держава, якій нічого не залишалося, як знайти дипломатичний вихід із ситуації, що склалася. Так, в 70-х роках загальним рішенням було прийнято, що самі кола на світлофорі матимуть зелене світло, але з яскравим синім відтінком, щоб хоча б якось синє позначення в документації виправдовувалося і наживо. І незважаючи на те, що за фактом всім здається, що у японців сині дорожні знаки, держава буде вас переконувати в тому, що це очевидний яскраво-салатовий колір.
Ось така цікава ситуація сталася в Японії…

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!