Чому план Білла Гейтса з порятунку людства не такий вже й хороший

Коли засновники високотехнологічних компаній досягають майже всіх можливих висот, багато хто з них начинає транслювати свої думки та ідеї, в рамках яких вони починають піклуватися про наше майбутнє, або навіть намагаються реалізовувати їх. Так, багато корпорацій на кшталт Apple акцентують свою увагу на екологічності виробництва, пропонуючи перехід на “зелену енергію” або роздільний збір сміття. І недавно однією з найбільш глобальних задумів стала ідея Білла Гейтса, засновника Microsoft, яку він хоче втілити в життя, щоб врятувати людство від зміни клімату.

План Гейтса

Задумка Гейтса полягає в розпиленні крейди в повітрі. Так як вона буде відмінно захищати нас в стратосфері від сонячного світла, це дозволить трохи знизити температуру на планеті. По суті, останнє і є головним завданням нинішнього людства, адже зупинити глобальне потепління іншими способами поки не надається можливим. Будь-яка дія має мінімальний ефект, так як цей процес уже запущений, і навіть якщо ми будемо намагатися працювати з ним безпосередньо, у нас навряд чи що-небудь вийде.

Інша справа активне охолодження, воно видається більш ефективним хоча б тому, що у такий спосіб можна буде дуже сильно остудити атмосферу, в результаті чого на планеті можуть утворитися льоди навіть в районі екватора. Однак в дійсності, незважаючи на свою легкість, зрозумілість і інтуїтивність цей спосіб з великими труднощами можна назвати розумним, адже він не дає справжнього ефекту, а може навіть загрожувати людству.

Чому це не оригінально і небезпечно

При детальному розгляді, а також після прочитання короткої історичної довідки спливає цікаве: план Гейтса зовсім не оригінальний, а також може призвести до тяжких наслідків для людства. По-перше, саму ідею розпилення речовини запропонував ще вітчизняний вчений. Правда, в його роботі піднімалося питання про розпилення сірки. Тоді Михайло Будико виступав перед своїми колегами, але ті не підтримали його ідею, так як в той період часу багато хто вважав, що на Землі йде зворотний процес – глобальне похолодання. Але дослідник все ж продовжив роботу і прийшов до того, що необхідно спалювати сірку в повітрі, тоді утворюється сірчистий ангідрид, який створює антипарниковий ефект. Однак в цьому плані є невеликий недолік: цей засіб руйнує озоновий шар.

По-друге, головна претензія до Гейтса, що ця ідея буквально робить людство залежним від таких доз. Якщо та ж сірка, відкинь ми її небезпеку, осідає на Землю не надто швидко і антипарникова плівка буде працювати довго, то ось щодо крейди такого ефекту домогтися не вийте. Частинки вапняку дуже важкі, і тому постійно падатимуть вниз. Але головна проблема тут навіть не в цьому. Якщо Гейтс все ж здійснить свою задумку і знизить температуру дуже сильно, а льоди досягнуть Африки, то ми опинимося в зворотній ситуації – глобального похолодання, яке вже не зможемо зупинити, так як знову запустяться циклічні механізми.

Тобто природу фактично неможливо “прогнути” під якісь певні умови, і як би ми не намагалися змінити щось на краще, завжди знайдуться лазівки, які ми залишимо непоміченими.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!